Влада і бізнес обговорили Формулу відбудови України на Українському будівельному конгресі
14 грудня в Києві пройшов перший Український будівельний конгрес, в рамках якого учасники висловили власні думки, бачення та обговорили Формулу відбудови України.
Захід став майданчиком для конструктивного діалогу, обміну ідеями між владою, девелоперами, архітекторами, будівельниками, виробниками будівельних матеріалів, громадським сектором та іншими учасниками галузі. Важливим питанням конгресу стала проблема повернення з за кордону українців, без яких поновлення України неможливе.
Програма складалася з дискусійних панелей, виступів та презентацій експертів з різних напрямків, а також батли між учасниками конгресу на теми відбудови.
«Наш конгрес — це платформа, на якій ми надаємо можливість взаємодіяти різним командам та компаніям, а також висловити свою думку з приводу того, як Україні найкраще всього рухатись надалі в контексті відбудови», — розповів організатор УКРАЇНСЬКОГО БУДІВЕЛЬНОГО КОНГРЕСУ Ігор Парубський.
Участь у першій дискусійній панелі «Що будувати під час війни?» взяв Михайло Подоляк — радник керівника Офісу Президента України: «Відновлення України — це, зрозуміло, не тільки про новий візуальний вигляд наших міст, містечок, сіл після війни. Скоріше це про нову філософію держави — хто ми, чому ми такі, які наші цілі, куди ми йдемо, якими бачимо себе і що треба зробити, аби ми змогли таки реалізувати свій великий цивілізаційний потенціал. Це також про нову архітектуру наших компетенцій, які дозволять нам ефективно і перспективно конкурувати на глобальних ринках. Для чого, до речі, маємо чітко розуміти структуру своєї економіки і своїх пріоритетних промислових галузей. Це про наше бачення свого майбутнього, в якому хочеться жити, робити карʼєри, вчити дітей, почувати себе реалізованими „тут і зараз“. Чи потрібно все це розуміти/обговорювати/дебатувати вже сьогодні, в ці похмурі часи, коли за вікном продовжується повноцінна війна? Так, саме сьогодні треба давати відповіді про наше завтра, про наші візії майбутнього, про наші рішення, в том числі рішення по конкретній відбудові конкретних інфраструктурних обʼєктів. Тому що це і буде ключова відповідь на надскладне у всіх сенсах питання — заради чого? Заради кого? Чому ми врешті/решт обовʼязково маємо дійти до справедливого фіналу? Тому що Україна знає всі правильні відповіді».
Під час конгресу відбувся запуск Стратегічної платформи SMART SUSTAINABLE CITY від національного девелопера ZEZMAN HOLDIND, покликаної мобілізувати інтелектуальний людський капітал задля досягнення амбітних цілей.
«Щоб виграти конкуренцію за українців, не достатньо забезпечити базову безпеку. Сьогодні агломерації та мегаполіси, що розвиваються за принципами Smart Sustainable City здатні конкурувати з окремими державами, за виховання, утримання, залучення талановитих та економічно активних жителів з усього світу. Адаптуючи та імплементуючи найкращі міжнародні практики вже сьогодні — ми прискорюємо відновлення та розквіт України. Розвиток сталих міст можливий лише на основі ефективного партнерства громади, держави, бізнесу та міжнародних установ. Сьогодні ми розпочали об’єднувати цих стейкхолдерів на стратегічній платформі SMART SUSTAINABLE CITY. Трансформація України шляхом трансформації міст — на часі, об’єднуємося!», — розповідає засновник та СЕО ZEZMAN HOLDIND Борис Голденштейн.