В Одесі розпочинається ревіталізація промислових зон
Одеса потребує масштабної ревіталізації застарілих промислових зон, розташованих в середмісті. Про це на Форумі «Ринок нерухомості Одеси: штормове попередження чи стрімкий розвиток», організованого «Українським клубом нерухомості»(URE Club), повідомив Денис Півнєв, виконавчий директор в SAGA Development.
Як зазначив експерт, за часів СРСР промислові зони часто розташовувалися в центральних частинах міст. Після занепаду підприємств інфраструктура навколо них не розвивалася.
«У проектах ревіталізації необхідно змінити стандартне співвідношення житлових та комерційних приміщень на користь останніх. Якщо зазвичай на інфраструктуру припадає 10% площ, то в таких проектах їхня частка може бути збільшена до 25%, а в деяких випадках — до 50%», — підкреслив Денис Півнєв.
На його думку, при розробці проектів ревіталізації колишніх промислових територій важливі попередні дослідження місцевості включно з навколишніми кварталами.
«Такі дослідження дають змогу виявити потенціал території, її проблеми й перспективи, та врахувати результати під час розробки проекту», —сказав він.
Денис Півнєв підкреслив, що ревіталізацію промзон, розташованих біля води, необхідно проводити в першу чергу для того, аби повернути людям доступ до води в середмісті. «Акваторії біля промзон часто забруднені й вимагають додаткового очищення. І хоча акваторії — це державна власність, витрати на очищення лягають на плечі девелопера. Водночас близькість до води підвищує вартість проекту й створює його додаткову цінність», — наголосив експерт.
Денис Півнєв повідомив, що наразі компанія SAGA Development розпочала реалізацію масштабного проекту ART KVARTAL City Space на території в 2,38 га колишнього судоремонтного заводу в Одесі.
Він розповів, що проект передбачає створення поліфункціонального кварталу, що складатиметься з 6 функціональних зон. Зокрема, до торговельного кластеру входитимуть гіпермаркет площею 7000 м², магазини усіх груп товарів загальною площею 7300 кв.м та фермерський ринок. Розважальний кластер складатиметься з ринку їжі, вулиці ресторанів і кафе, барів та нічних клубів. Будівництво проекту передбачає створення бізнес-кварталу з коворкінгами та офісним центром. Дитячий кластер міститиме дитячий центр розвитку та ігровий клуб загальною площею 3200 кв.м. Спортивно-оздоровчий кластер буде представлений фітнес-клубом, СПА-зоною та детокс-центром загальною площею 8200 кв.м. Окрім цього в ART KVARTAL City Space передбачені житлові апартаменти, які займатимуть 50% площі.
«Окреме місце в проекті займає майдан у середині кварталу. Ми плануємо розмістити там арт-об’єкти, проводити публічні культурні й розважальні заходи», — сказав Денис Півнєв.
«Одеса заслуговує та якісну сучасну архітектуру світового рівня. Ми вважаємо, що в центрі міста не повинно бути промзон, які його спотворюють. Ми готові взяти на себе ризики першопрохідців, щоб показати, що всі одеські промзони можна повернути людям і дати їм нове життя», — підсумував експерт.