Японія передала Ірпеню першу партію будівельної техніки у рамках Проекту екстреного відновлення України

12.04.2023, 10:10

Японія в рамках Проекту екстреного відновлення України передала Ірпеню першу партію із семи одиниць будівельної техніки, до кінця року громадою буде отримано ще 29 одиниць техніки. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Ми дуже добре розуміємо необхідність відновлення України. Японія обрала першочерговий напрямок допомоги  waste management, сферу поводження з відходами. Мало просто демонтувати будівлю, потрібно правильно поводитися з такими відходами і повторно використовувати те, що можливо. Без цього етапу не можна перейти на наступний етап відновлення»,  наголосив надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда на церемонії передачі у вівторок.

Віце-премєр-міністр з відновлення  міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков подякував уряду Японії та представникам Японського агентства міжнародного співробітництва (Japan International Cooperation Agency, JICA) за постійну співпрацю та підтримку України.

«Лише з початку цього року Україна та Японія домовилися про виділення на потреби відновлення понад $600 млн. Це дозволяє нам оперативно реалізовувати першочергові проекти щодо відновлення інфраструктури. Сьогодні уряд України та JICA тісно співпрацюють із представниками органів державної влади, місцевого самоврядування та комунальними підприємствами низки міст, які найбільше постраждали від російської агресії. Ми зі свого боку координуємо та забезпечуємо максимальну прозорість та підзвітність для успішної реалізації домовленостей»,  повідомив Кубраков.

Уряд Японії виділив для Проекту екстреного відновлення України (The Programme for Emergency Recovery) грантову допомогу у розмірі 75,5 млн японських ієн (близько $572 млн), а також ухвалив рішення про надання грантової допомоги у розмірі $70 млн як підтримку відновлення та реконструкції Україні через Програму розвитку Організації Обєднаних Націй (ПРООН)

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко, проект в Ірпені  перший пілотний загалом по країні, планується, що він допоможе вирішити питання утилізації будівельного сміття після демонтажу зруйнованих внаслідок агресії РФ будівель не лише в Ірпені, але та інших постраждалих містах області.

За його даними, загалом по області на сьогодні вже зібралося 140 тис. тонн будівельного сміття після демонтажу будівель. Близько 30 тис. тонн із цього обсягу вже перероблено, а 110 тис. тонн залишаються на 31 майданчику, на які сміття вивозить кожна громада.

Бойко додав, що це не остаточні цифри, адже зараз демонтовано близько пятої частини будівель, визнаних аварійними.

В Ірпіні демонтаж здійснюється, в тому числі, за рахунок допомоги ПРООН. «Зараз за цією програмою демонтовано 238 обєктів безпосередньо за фінансової допомоги уряду Японії. Також на демонтаж в Ірпені виділено кошти з обласного бюджету цього року 25 млн грн»,  сказав Бойко.

Планується, що роботи з демонтажу в Ірпені буде завершено до кінця 2023 року.

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» заступник гендиректора JICA (Japan International Cooperation Agency) Мурока Наоміті (Murooka Naomichi), окрім столичної області, техніку, яка допомагає вирішувати питання з демонтованим будівельним сміттям, незабаром доставлять Харків, Дніпро, Миколаїв, Херсон та Одесу.

За його словами, проект не обмежується лише технічною допомогою. «Ми хочемо поділитися японським досвідом містобудування. У нас багато експертизи щодо реконструкції, відновлення територій, створення майстер-планів. Можливо, ми запросимо урядовців до Японії, щоб побачити приклади нашого досвіду та вирішити, як ми можемо вписати його в український контекст»,  додав Наоміті.

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram