З 1 квітня застосунок «Прозоре будівництво» запрацював в усіх органах держархбудконтролю

02.04.2026, 14:35
Учора, 1 квітня, набрала чинності постанова Кабінету міністрів України, відповідно до якої всі органи державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) розпочинають працювати за єдиним підходом і використовувати застосунок «Прозоре будівництво» при проведенні виїзних оглядів для прийняття обʼєктів будівництва з класом наслідків СС2 і СС3 в експлуатацію. Про це пише Property Times.
У застосунку інспектори:
  • проходять авторизацію через Дію;
  • заповнюють обов’язковий чек-лист, підтверджуючи наявність/відсутність необхідних документів та елементів основних систем та типових заходів фотографіями;
  • підписують документ про здійснення огляду з фіксацією геолокації.
Інформація із застосунку одразу передається в Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ), зберігається там назавжди.
Результати огляду об’єктів (інформація та фотографії) після підписання інспектором довідки в ЄДЕССБ публікуються на відкритому https://e-construction.gov.ua та є відкритими для громадськості.
У ДІАМ зазначають, що застосунок «Прозоре будівництво» покликаний зробити процес прийняття об’єктів в експлуатацію максимально відкритим, контрольованим, та з уніфікованими стандартами і правилами. Раніше ДІАМ провела навчання щодо використання застосунку для понад 350 представників органів державного архітектурно-будівельного контролю та органів місцевого самоврядування.

Читайте також: Як змінився покупець у 2026 році: спостереження з продажів Синергії

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram