З забудовника у Києві стягнуть 5,95 мільярда гривень

04.03.2021   |  Новости

Суд задовольнив позов «Укрексімбанку» до компанії «Агентство офісного будівництва» і вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 5,95 мільярда гривень заборгованості за кредитним договором. Про це йдеться в матеріалах Господарського суду Києва (в справі №910/17703/20), пише Finbalance.

Зазначається, що ці кошти були надані банком на фінансування будівництва громадського центру Sky Towers на перетині вул. Шолуденка, проспекту Перемоги та вул. Борщагівської в Шевченківському районі Києва. Згідно з матеріалами суду, позичальник порушив свої кредитні зобов’язання, забезпечені іпотекою. Директор департаменту реструктуризації і стягнення «Укрексімбанку» Олег Лазовський уточнив, що проблеми з обслуговуванням кредиту у «Агентства офісного будівництва» почалися з 2014 року.

«У серпні 2019 року з метою врегулювання заборгованості між банком і боржником було досягнуто домовленостей щодо фінансової реструктуризації. Однак заборгованість так і не була реструктуризована, тому вже новим менеджментом банку в червні 2020 року було вирішено почати процедуру примусового стягнення», — зазначив голова департаменту держбанку. У держреєстрі кінцевим бенефіціаром «Агентства офісного будівництва» вказано Девіда Ізраела.

Sky Towers — проєкт KDD Group, в минулому одного з найбільших девелоперів в Україні. У 2012 році з’явилася інформація, що офісно-готельний комплекс Sky Towers придбала американська компанія Cimbrorum Holdings. За даними ЗМІ, сума операції нібито становила 202,4 млн, причому продавець нібито повинен був отримати тільки 12 млн доларів, тоді як решта коштів повинні були піти на покриття боргів KDD Group (в т. ч. перед «Укрексімбанком» на 168,4 млн доларів). Власник компанії-покупця не розкривався.


Читать другие новости

13.04.2021
Якщо іпотечне майно придбано за особисті кошти позичальника, а не за рахунок кредиту, то виселення таких громадян можливе лише з одночасним наданням іншого пост...
подробнее
16.03.2021
Суд зазначив, що анулювання дозволу на будівництво є заходом впливу за вчинене правопорушення, що має застосовуватися за визначених пунктом третім частини шосто...
подробнее