Zaha Hadid Architects спроектували гуртожиток у Гонконзі
Zaha Hadid Architects презентувала проєкт гуртожитку для студентів Гонконгського університету науки і технологій, розроблений разом із архітектурним бюро Leigh & Orange. Комплекс збудують поряд із університетом, на схилі півострова Клір-Вотер-Бей, що на південному сході Гонконгу.
Через перепад ландшафту різниця між найвищою й найнижчою точками кампусу становитиме 25 метрів. У плані корпуси вписано в гексагональну структуру. У Києві відомим прикладом такого планування є будинок на вулиці Заболотного, 2-122, Теремки-1, пише Хмарочос.
Завдяки такому плануванню вдалося забезпечити місце для чотирьох спільних просторів, які матимуть найрізноманітніші функції – від спорту до городництва. Корпуси матимуть від шести до восьми поверхів. Кожен буде сполучено з сусідніми корпусами, а також з кількома будівлями самого університету, за допомогою критого променаду на даху 200 метрів завдовжки. Цей маршрут слугуватиме як публічний простір, місце для прогулянок, відпочинку та спілкування, – а отже сприятиме встановленню зв’язків всередині студентської спільноти.
Щоб здешевшати та пришвидшити будівництво, бюро Захи Хадід вирішило використовувати готові панелі. Фасад планують облицювати керамічною плиткою. Козирки над вікнами забезпечать баланс інсоляції. Майбутній університетський кампус вміщатиме 1500 студентів. Його планують завершити у 2023 році.