Завершено будівництво нового пасажирського терміналу аеропорту «Запоріжжя»

28.12.2019   |  Новости

28 грудня Володимир Буряк, міський голова Запоріжжя провів виїзну нараду і прийняв виконані будівельно-монтажні роботи, повідомляє Укрінформ.

«2 роки тому цей проєкт здавався малоздійсненною мрією та викликав зневіру в скептиків. Але ми це зробили!», — поділився враженнями у Фейсбук Володимир Буряк.

Будівництво нового аеровозказального комплексу стартувало 14 грудня 2017 року. Підряд отримала ТОВ «Альтіс Констракшн». Згідно з умовами договору підрядник зобов'язаний був завершити будівельно-монтажні роботи до кінця 2019 року.

«Підрядник виконав взяті на себе зобов'язання. Наступні етапи — підготовка терміналу до пуско-налагоджувальних робіт і тестова експлуатація. Переконаний, що в кінці першого кварталу 2020 року нам вдасться запустити термінал. Цього року пасажиропотік становитиме близько 430 000 пасажирів на рік. Новий термінал здатний обслужити близько 1 млн пасажирів на рік. Це реальні цифри, тому що з ростом виробничої програми (нові рейси, нові авіаперевізники) ми зможемо вийти на пасажиропотік», — зазначив в.о. директора КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Олексій Дубревський.

За його словами, існуюча будівля аеровокзалу розрахована на 120 пасажирів на годину, тобто термінал перевантажений більш удвічі. Новий термінал зможе обслуговувати 400 пасажирів на годину з потенційним збільшенням до 500.

Площа нового терміналу становить понад 12 тисяч квадратних метрів. Вартість будівництва — 795 млн гривень. Об'єкт зводиться як за гроші місцевого бюджету, так і за кредитні. Аеропорт взяв в Укргазбанку кредит в сумі 13 млн доларів. Кредитна лінія відкрита на 5 років, під 7,5% річних. Як заставу місто залишило банку комунальний стадіон «Славутич-Арена».

Проектувала новий термінал аеропорту компанія UVT Group, яка раніше розробляла проект аеровокзального комплексу D для обслуговування пасажирів внутрішніх рейсів в аеропорту Жуляни.

Нагадаємо, що аеропорт в Запоріжжі визнали третім в одній з номінацій конкурсу «Кращий аеропорт 2018 року».

 Фото: Офіційна сторінка міського голови Запоріжжя


Читать другие новости

18.05.2020
Проектом Закону передбачається викласти в новій редакції Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду»
подробнее
20.02.2020
Середня зарплата в будівельній галузі минулого року становила 9500 грн
подробнее
17.02.2020
Справжні захисники прав тварин стежать, наприклад, за тим, щоб банк, в якому вони беруть іпотеку, що не кредитував тваринницькі підприємства, щоб навіть побічно...
подробнее