Школа STUDY.UA: як виглядатиме новий освітній простір для українських школярів у Польщі

04.05.2023

У передмісті Варшави будують освітній заклад для українських дітей у Польщі  —  школу STUDY.UA за проєктом української студії архітектури й дизайну інтер’єрів комерційної нерухомості ZIKZAK Architects. 

Команда дизайнерів і архітекторів завершила редизайн уже існуючого приміщення і попри стислі терміни та рамки бюджету, створила цікавий і багатогранний простір для українських школярів у Польщі.

Завдяки мінімалізму, базованому на світлих відтінках, кремовому дереву у поєднанні з кольором соковитої трави школа виглядає теплою і гостинною. Дизайнери вибрали пастельні приглушені тони навіть  для акцентних яскравих кольорів, щоб простір був м’яким і делікатним. Інтер’єр школи підкреслює близькість природи й тонко включає елементи біофільного дизайну.

Найефектнішими інтерактивними приміщеннями є рецепція та івент-хол. Вони виконані в єдиній стилістиці й імітують затишну галявину на узліссі. Транзитна зона, що веде від рецепції — це і бібліотека, й ігрова, і лаунж, і шкільний магазин. Приміщення архітектурні й багатогранні. Серце школи — це її івент-хол. Він мультифункціональний, передбачений для проведення виступів, зустрічей, відпочинку та спілкування дітей. Простір радіальний, й  деталі, що задіяні, підтримують цю радіальність. Акцент івент-холу — колона, яка продовжується до стелі нашаруванням великих кіл. За задумом це абстрактне дерево, а пуфи внизу — його плоди. Крона дерева розрослась, а підсвітка між її шарами надає йому магічності. Дерево уособлює потужну енергію знань, які ведуть до покорення вершин, символізує ріст і оновлення. Дизайнери приділили особливу увагу текстурам, вони тут м’які й тактильно приємні. Пуфи під колоною можна рухати, будувати з них конструкції — це цікаво дітям. Доповнюють естетику івент-холу зелені сходи з тематичними декоративними елементами на стіні поруч.

Для прогресивного освітнього процесу задіяли гнучкі просторові рішення: класи різноманітні за розмірами й конфігурацією. Кожна класна кімната має свою власну індивідуальність, виходячи навіть із єдиної естетики дизайну. Дерево з івент-холу проростає корінням у стаціонарні класи у вигляді ледь помітних натяків, як от малюнку карти на стіні, наприклад. Ріст і оновлення, безумовно, присутні у навчальних класах. Потрапляючи з івент-холу чи транзитної зони в учбове приміщення, школярі опиняються в абсолютно відмінному середовищі, цілком перефокусовуючись на навчання.

Музичний клас — це справжній арт-спейс. Він нагадує художню майстерню й надихає до творчості. Тут присутня атмосфера античності, часів зародження мистецтва, завдяки акцентним квадратним колонам. На лаконічних полицях дизайнери пропонують розмістити художній інвентар або зразки класики мистецтва у вигляді бюстів.

Нова школа STUDY.UA у Польщі — це гнучке комфортне освітнє середовище, яке сприяє соціалізації, різним формам роботи та мотивує школярів до навчання.

 


Читати інші статті

31.07.2017
Команда инжиниринговой компании UVT group при проектировании своего нового офиса за основу взяла стиль лофт, такое решение было обусловлено скоростью реализации...
детальніше