АРМА через Prozorro шукає укравителя для арештованих активів генерала рф
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) виставило на платформу Prozorro сім тендерних процедур для відбору управителів арештованого майна російського генерала Валерія Капашина. До переліку потрапили всі 11 оцінених активів загальною вартістю 679,2 млн грн, пише Property Times.
Аукціони відбудуться 24 квітня. Обрані управителі надаватимуть свої послуги до 30 квітня 2030 року.
Виставлені на Prozorro активи включають:
▪️ ресторанно-готельний комплекс із земельною ділянкою на майдані Соборному, 2, м. Полтава (загальна вартість 254 млн грн);
▪️ громадський будинок з підземним паркінгом та земельною ділянкою на вул. Комсомольській, 36, м. Полтава (загальна вартість 188,5 млн грн);
▪️ офісний центр із земельною ділянкою на вул. Гоголя, 12, м. Полтава (загальна вартість 163,7 млн грн);
▪️ нежитлові приміщення банку на вул. Ватутіна, 2, м. Полтава (вартість 48,3 млн грн);
▪️ громадський будинок (кафе) на вул. Чорновола, 5А, м. Полтава (вартість 17,6 млн грн);
▪️ громадська будівля із земельною ділянкою на вул. Фрунзе, 2, м. Полтава (загальна вартість 237,7 млн грн);
▪️ квартира з місцем у паркінгу на вул. Котляревського, 10, м. Полтава (вартість 10,4 млн грн).
Як зазначає Олена Дума, голова АРМА, оцінка решти активів Капашина, переданих в управління АРМА, продовжується. «Загалом агентству передано понад 50 тисяч кв. м нежитлової нерухомості, близько 1000 кв. м житлової нерухомості та тисячі гектарів земельних ділянок. Управління арештованими активами російського генерала спрямоване на те, щоб вони працювали на економіку та обороноздатність України», — додає вона.
Офісна будівля на вулиці Європейській, 2 в Полтаві
Читайте нас в Телеграм
У виданні «Полтавщина» порахували мінімальний місячний дохід по кожному об’єкту та щонайменшу винагороду майбутніх управителів за умови 30% частки від прибутку.
Також видання нагадує, що на початку квітня в Полтаві відбувся огляд готелів і ресторанів, які належать чинному генералу армії РФ Валерію Капашину. Зокрема, в Полтавській громаді оглянули три будинки його родини загальною площею понад 800 кв. м, готель «Алея Гранд», ресторани «Лілея» і «Козачка» та готель-ресторан «Баварія». Більш як півтора року тому за рішенням Шевченківського райсуду Києва на майно накладено арешт й передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.
У березні 2023 року співробітники СБУ почали досудове розслідування щодо легалізації грошей, які генерал-полковник Валерій Капашин незаконно отримав під час служби в російській армії, після чого придбав нерухомість в Полтаві. Правоохоронці вважають, щоб приховати грошові активи, їх оформили на доньку й зятя російського військового — це Оксана та Лев Вериги. Зробили це шляхом реєстрації приватних підприємств на подружжя. Також нерухомість, яку російський генерал скуповував за гроші сумнівного походження, оформляли на інших наближених осіб. Лев та Оксана Вериги виїхали з України незадовго до повномасштабного російського вторгнення.
Читайте також: Як Трамп вплинув на продажі квартир у Києві?