Дубілет запропонував дешевий спосіб захисту нерухомості від рейдерів

14.11.2019   |  Новости

Рейдерські схеми не новина в Україні. Так, нещодавно спроба рейдерського захоплення сталася на одеському припортовому заводі. Про схеми шахрайства з нерухомістю розповів міністр Дмитро Дубілет на сторінці в Facebook.

Один з методів рейдерства нерухомості є злом компютерів реєстраторів (наприклад, нотаріусів). Зловмисник заражає компютер реєстратора і потім від його імені переписує майно жертви. А в разі, якщо ніякого злому не було і реєстратор сам зробив незаконне дію, він міг сказати, що його зламали компютер.

«Для боротьби з цією проблемою держава планувала змусити реєстраторів купувати якийсь складний програмно-апаратний комплекс і встановлювати його на кожен компютер Це були б не будь-які витрати. Переконав колег згорнути дорогу програму захисту і замість цього зробити другий фактор авторизації. Хіба що замість витрат грошей на SMS-паролі я запропонував Google Authentificator (безкоштовний)»,  пояснив міністр.

За його словами, тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися не тільки своїм електронним підписом, але і ввести код зі свого смартфона.

«Зламати компютер і смартфон одночасно фактично неможливо»,  зазначив Дубілет.

Він також запропонував реєстраторам активувати опцію другий фактор і висловив надію, що незабаром Мінюст зробить її обовязковою для всіх без винятку.


Читать другие новости

Сегодня, 14:20
Логістика та e-commerce стануть пріоритетними напрямками інвестування компанії у 2020 році
подробнее
10.12.2019
Перевірка проводитиметься в частині дотримання вимог законодавства під час розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, реєстра...
подробнее
10.12.2019
Металургійні шлаки та інші відходи виробництва будуть використовувати для відновлення українських доріг у кількох областях.
подробнее
10.12.2019
За найоптимістичнішими прогнозами процес прийняття нового Закону «Про основні вимоги до споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів» та ще бли...
подробнее