Кабмін готує нові рішення для ЖКГ, відбудови та евакуації: що зміниться
До кінця травня Мінрозвитку планує винести на розгляд Кабінету Міністрів України низку рішень у сферах відбудови, житлово-комунального господарства, евакуації населення, безбар’єрності та інфраструктури, пише Property Times.

Йдеться про зміни, спрямовані на прискорення відновлення громад, захист прав людей, посилення стійкості критичної інфраструктури та вдосконалення механізмів роботи в умовах війни.
Серед ключових урядових рішень:
- «Про внесення зміни до пункту 8 додатка до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам».
Документ має врегулювати питання боргів за природний газ, пов’язаних із невідшкодованою різницею в тарифах, а також забезпечити стабільне постачання газу теплопостачальним підприємствам і бюджетним установам. - «Про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії».
Передбачає фінансування завершення у 2026 році чотирьох проєктів відновлення – трьох у Запорізькій області та одного у Черкаській області. - «Про уповноваження О. Кулеби на підписання Листа про внесення змін та відмову – зміна мандата та впровадження нового номера FI до Фінансової угоди (Проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України») між Україною та Європейським інвестиційним банком».
Рішення дозволить оновити умови фінансової угоди з ЄІБ та здійснити вибірку позики на 9.8 млн євро для реалізації проєкту в умовах воєнного стану. - «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2026 р. № 520».
Зміни мають удосконалити механізм закупівель із використанням рамкових угод для відбудови постраждалих населених пунктів та об’єктів, що дозволить пришвидшити процедури та запуск робіт. - «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2024 р. № 127 і від 30 січня 2026 р. № 118».
Йдеться про механізм обов’язкового перерахунку вартості тепла та гарячої води у випадках, коли через наслідки російських атак послуги надавалися неякісно або не в повному обсязі. - «Про внесення змін до Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю».
Оновлюються критерії оцінки безбар’єрності та механізм подальшого нанесення результатів на інтерактивну Мапу безбар’єрності. - «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. № 841 і від 29 липня 2022 р. № 854».
Документ оновлює порядок евакуації населення в умовах війни та посилює координацію реагування на масове переміщення людей. - «Про внесення змін у додаток до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».
Рішення дозволить спрямувати кошти державної субвенції у 2026 році громадам, які підпадають під дію цієї програми.
Пакет рішень спрямований на посилення стійкості громад, прискорення відбудови та створення більш ефективних механізмів роботи для держави й регіонів в умовах війни, — зазначають у Мінрозвитку.
Слідкуйте за новинами в нашому Telegram
