Кабмін призначив в.о. голови Держенергоефективності

03.07.2020   |  Новости
Уряд призначив Костянтина Гуру першим заступником голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, а також поклало на нього тимчасове виконання обов'язків голови відомства.
Про це повідомляє прес-служба відомства. Також Юрія Шафаренка призначено   заступником Голови ДерженергоефективностіНовопризначені керівники вже приступили до роботи.

«Енергоефективність — шлях до підвищення конкурентоспроможності нашої економіки, зміцнення енергетичної безпеки та покращення екології. Сьогодні як ніколи ці питання набирають ще більшої ваги. Тому важливо прискоритися та активно працювати у злагодженій команді разом із Міненерго», - прокоментував К. Гура.

У свою чергу, Юрій Шафаренко звернув увагу на важливість чітких кроків для зменшення енергозалежності: «Враховуючи значний ресурсний потенціал країни та кожного регіону, потрібно створити умови і стимули для використання місцевих видів палива. Від цього виграють всі: країна, громади, бізнес».

Довідка.

Костянтин Гура  отримав освіту в НТУУ КПІ ім. І. Сікорського та французькому університеті «Ecole Polytechnique» і працював за фахом як у державному, так і приватному секторах у т.ч. за кордоном. Професійний шлях розпочав у 2011 р. у відділі комерційних відносин ДП «Енергоринок». У 2012-2013 р. здобував досвід у компанії «Saint-Gobain» (Париж, Франція). Після цього працював в Україні у приватному секторі в сфері електроенергетики.

Із 2014 р. К. Гура працював у Держенергоефективності над розширенням міжнародної співпраці та покращенням інвестиційної привабливості у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. На посаді радника Голови зробив внесок у запровадження міжнародних ініціатив, зокрема:

  • разом із МЗС Фінляндії та НЕФКО засновано Фінсько-український трастовий фонд для фінансування підготовки проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні;
  • налагоджено співпрацю України із Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії IRENA та укладено двосторонні документи із 12-ма країнами: Німеччина, Словаччина, Кіпр, Словенія, Фінляндія, Данія, Китай, Молдова, Португалія, Білорусь, Хорватія, ОАЕ;
  • систематизовано роботу із такими проектами міжнародної технічної допомоги, як UNDP UNIDO, GIZ та іншими, а також Європейською економічною комісією ООН, де К.Гура є Віце-головою бюро груп експертів з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Юрій Шафаренко має понад 10-річний досвід роботи в енергетиці. Освіту здобув у  Київському національному торговельно-економічному університеті та отримав ступінь магістра за спеціальністю «економіка підприємства». Брав участь у міжнародній програмі «OPEN WORLD» (США), Навчально-тренувальній програмі для молодих управлінців Уряду України від Проекту GIZ (Німеччина). Проходив курси підвищення кваліфікації в Київському міжгалузевому інституту підвищення кваліфікації, Академії управління МВС України та Національній академії державного управління при Президентові України.

Серед послужного списку Ю. Шафаренка — робота як в приватних структурах, так і на державній службі. Із 2007 р. працював у державних органах: КРУ у Київській області, НКРЕКП.

Із 2014 р. у Держенергоефективності Юрій Шафаренко очолював такі напрями роботи, як розвиток відновлюваної енергетики та стимулювання заміщення газу. За час роботи в Агентстві взяв безпосередню участь у розробці низки законодавчих ініціатив,