Кабмін призначив в.о. голови Держенергоефективності

03.07.2020   |  Новости
Уряд призначив Костянтина Гуру першим заступником голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, а також поклало на нього тимчасове виконання обов'язків голови відомства.
Про це повідомляє прес-служба відомства. Також Юрія Шафаренка призначено   заступником Голови ДерженергоефективностіНовопризначені керівники вже приступили до роботи.

«Енергоефективність — шлях до підвищення конкурентоспроможності нашої економіки, зміцнення енергетичної безпеки та покращення екології. Сьогодні як ніколи ці питання набирають ще більшої ваги. Тому важливо прискоритися та активно працювати у злагодженій команді разом із Міненерго», - прокоментував К. Гура.

У свою чергу, Юрій Шафаренко звернув увагу на важливість чітких кроків для зменшення енергозалежності: «Враховуючи значний ресурсний потенціал країни та кожного регіону, потрібно створити умови і стимули для використання місцевих видів палива. Від цього виграють всі: країна, громади, бізнес».

Довідка.

Костянтин Гура  отримав освіту в НТУУ КПІ ім. І. Сікорського та французькому університеті «Ecole Polytechnique» і працював за фахом як у державному, так і приватному секторах у т.ч. за кордоном. Професійний шлях розпочав у 2011 р. у відділі комерційних відносин ДП «Енергоринок». У 2012-2013 р. здобував досвід у компанії «Saint-Gobain» (Париж, Франція). Після цього працював в Україні у приватному секторі в сфері електроенергетики.

Із 2014 р. К. Гура працював у Держенергоефективності над розширенням міжнародної співпраці та покращенням інвестиційної привабливості у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. На посаді радника Голови зробив внесок у запровадження міжнародних ініціатив, зокрема:

  • разом із МЗС Фінляндії та НЕФКО засновано Фінсько-український трастовий фонд для фінансування підготовки проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні;
  • налагоджено співпрацю України із Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії IRENA та укладено двосторонні документи із 12-ма країнами: Німеччина, Словаччина, Кіпр, Словенія, Фінляндія, Данія, Китай, Молдова, Португалія, Білорусь, Хорватія, ОАЕ;
  • систематизовано роботу із такими проектами міжнародної технічної допомоги, як UNDP UNIDO, GIZ та іншими, а також Європейською економічною комісією ООН, де К.Гура є Віце-головою бюро груп експертів з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Юрій Шафаренко має понад 10-річний досвід роботи в енергетиці. Освіту здобув у  Київському національному торговельно-економічному університеті та отримав ступінь магістра за спеціальністю «економіка підприємства». Брав участь у міжнародній програмі «OPEN WORLD» (США), Навчально-тренувальній програмі для молодих управлінців Уряду України від Проекту GIZ (Німеччина). Проходив курси підвищення кваліфікації в Київському міжгалузевому інституту підвищення кваліфікації, Академії управління МВС України та Національній академії державного управління при Президентові України.

Серед послужного списку Ю. Шафаренка — робота як в приватних структурах, так і на державній службі. Із 2007 р. працював у державних органах: КРУ у Київській області, НКРЕКП.

Із 2014 р. у Держенергоефективності Юрій Шафаренко очолював такі напрями роботи, як розвиток відновлюваної енергетики та стимулювання заміщення газу. За час роботи в Агентстві взяв безпосередню участь у розробці низки законодавчих ініціатив,


Читать другие новости

21.05.2020
Ця система забезпечить електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміні...
подробнее
07.05.2020
Таке доручення Прем’єр-міністр надав після того, як міністр інфраструктури Владислав Криклій поставив це питання на засіданні уряду.
подробнее
08.04.2020
Лев Парцхаладзе додав, що будівельна спільнота закликає Уряд внести зміни до постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіра...
подробнее
13.03.2020
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання уряду.
подробнее