Підвал в урядовому кварталі повернули Києву: майно вартістю 13 млн забрали через суд

11.05.2026, 10:40

Прокуратура через суд повернула у комунальну власність Києва нежитлове приміщення в урядовому кварталі вартістю понад 13 млн грн, яке, за даними слідства, було незаконно виведене з власності громади на підставі підроблених документів, пише Property Times з посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

За активного сприяння прокурорів Дніпровської окружної прокуратури міста Києва виконано судове рішення про витребування з незаконного володіння приватного товариства на користь територіальної громади міста Києва нежитлового приміщення по вулиці Інститутській, 24/7.

Товариство на підставі підроблених документів, а саме свідоцтва про право власності, в якому змінили площу та порядковий номер майна, у 2017 році зареєструвало за собою право власності на підвал площею майже 300 кв. м. Надалі «власник» провів кілька фіктивних договорів купівлі продажу спірної нерухомості.

При цьому приміщення включено до об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва відповідним рішенням Київської міської ради з 2001 року. З 2014 року воно перебувало в оренді Головного управління Національної поліції у м. Києві.

Відтак Дніпровська окружна прокуратура м. Києва у судовому порядку вимагала витребувати нерухомість  у власника, який набув його із використанням підроблених документів. Суд позицію прокуратури підтримав.

Наразі рішення Господарського суду міста Києва повністю виконане -  приміщення повернуто у власність територіальної громади міста Києва.

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram