Реформа містобудування базується на принципах цифровізації, децентралізації, відповідальністі — Чернишов

24.09.2021   |  Новини

Реформа містобудівної галузі  на завершальному етапі. Минулого тижня Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) ліквідували, запрацював новий державний орган – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ). Чому було прийнято рішення припинити діяльність старої інспекції та що змінилося у сфері містобудівного контролю у зв’язку із завершенням чергового етапу реформування. Про це розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй колонці онлайн-виданню Українська правда. 

«Мусимо визнати – система за роки прогнила настільки, що привести її до тями простою зміною керівників чи тасуванням середньої ланки виконавців вже було неможливо. Саме тому було прийнято категоричне і важливе рішення – демонтувати ДАБІ, створивши нову citizen-friendly структуру – Державну інспекцію архітектури та містобудування України, скорочено ДІАМ. Новостворена інспекція – це не перефарбовані чиновники з минулого, а юристи, архітектори, інженери, будівельники і геодезисти, які пройшли відкриті конкурси і перевірки на доброчесність державними антикорупційними структурами», – зазначив у колонці Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що жоден співробітник корумпованої ДАБІ не працевлаштований в ДІАМ, це рішення є принциповим. Також Олексій Чернишов зауважив на трьох основних принципах реформування галузі, які сприятимуть створенню сприятливих інвестиційних умов. 

«Концепція реформи сфери містобудування базується на трьох принципах: цифровізація, децентралізація, відповідальність, які назавжди позбавлять галузь інструментів корупційного впливу. Попереду чимало роботи, але міцний фундамент реформи закладено. В її основі – ДІАМ, який відновить довіру громадськості та бізнесу до державних інституцій та забезпечить створення сприятливих інвестиційних умов», – зауважив Міністр Олексій Чернишов.

Зазначимо, цифровізація процесу покликана усунути людський фактор та корупційну складову, відповідно. У процесі реформи децентралізації органи місцевого самоврядування отримали обов’язок не тільки контролювати законність будівництва, а й право на знесення незаконних споруд, так званих “нахалбудів”. Також незабаром очікується прийняття законопроєкту, який посилить адміністративну та кримінальна відповідальність для всіх учасників процесу. 

До речи, за результатами першого тижня діяльності Державна інспекція архітектури і містобудування (ГІАГ) опрацювала понад 1300 документів, повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» заступник міністра розвитку громад і територій Наталія Козловська.

«Перший тиждень роботи ГІАГ показала досить вагомі цифри. В цілому оброблено понад 1300 документів різного роду: зареєстровано 700 повідомлень на початок роботи, видано 135 дозволів, зареєстровано близько 400 декларацій і зараз в роботі  близько 50 сертифікатів готовності»,  уточнила вона.