Національний банк України підвищив облікову ставку

15.04.2021   |  Новости

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку на 1 в.п. до 7,5% річних. Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Доводжу до вашого відома, що Правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 7,5% річних. Такий крок сприятиме поступовому сповільненню інфляції у другому півріччі поточного року, а також її поверненню до нашої цілі в 5% вже в першій половині наступного року», — повідомив Голова Національного банку Кирило Шевченко.

Інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 в. п., але відхилилася від нього суттєвіше, ніж передбачалося прогнозом. Зокрема, у березні зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%. З одного боку, стрімкіше підвищення інфляції зумовлювали тимчасові чинники. Серед них: зростання світових цін на деякі продукти харчування та енергоносії; пожвавлення глобальної економіки; ефекти від гірших минулорічних врожаїв. З іншого боку, фундаментальний інфляційний тиск також посилювався.

На це впливало подальше зростання споживчого попиту, зокрема за рахунок підвищення зарплат. Крім того, через подорожчання товарів щоденного вжитку інфляційні очікування залишаються підвищеними. У другому півріччі поточного року інфляційний тренд розвернеться в бік зниження. Цьому сприятиме низка факторів:

  • надходження на ринки нового врожаю;
  • вичерпання ефекту низької бази порівняння для окремих товарів;
  • ефект від підвищення облікової ставки Національним банком.

У результаті, за підсумком року інфляція знизиться до 8% і повернеться до цілі 5% у першій половині наступного року, де триматиметься й надалі. «Ми готові і надалі продовжувати цикл підвищення облікової ставки до рівня, який забезпечить повернення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 року», — наголосив Шевченко.


Читать другие новости

08.04.2021
У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів видано в Києві — 171 договір на 177 млн ​​грн (39% від загальної суми), в Київській області -84...
подробнее
04.03.2021
Крім того, на рішення правління влинув баланс ризиків, суттєве посилення фундаментального інфляційного тиску впродовж останніх місяців.
подробнее
27.01.2021
Нові вимоги щодо спрощеної оцінки активів та вдосконалення вимог до групової оцінки почнуть діяти з 1 березня 2021 року.
подробнее