Норвезький бізнес інвестуватиме у відбудову України
10.04.2025
| Новини
Заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк зустрілася з представниками норвезького бізнесу, щоб обговорити залучення норвезького приватного сектору до відбудови України та майбутні спільні інвестиційні проєкти. На зустрічі були присутні представники близько 20 норвезьких бізнесів, пише Property Times.

Протягом зустрічі Марина Денисюк окреслила пріоритети Міністерства у відбудові й обговорила з представниками норвезького бізнесу можливості для майбутніх інвестицій. Зокрема, йшлося про порти та морську інфраструктуру.Серед головних завдань — реконструкція та модернізація портової інфраструктури, запуск державно-приватного партнерства та концесійних проєктів у порту Чорноморськ і Дунайському кластері, відновлення поромного сполучення між Україною та країнами Європи, розширення суднобудівних потужностей на півдні України.
Читайте нас в Телеграм
Також говорили про концесії та ДПП. За словами високопосадовиці, Україна успішно запустила кілька концесійних проєктів до війни, маючи правові гарантії для захисту інвесторів. Наразі готується до запуску конкурс концесіонера порту Чорноморськ. Марина Денисюк запросила норвезькі компанії долучитися до конференції на цю тему, що відбудеться у квітні у Варшаві.

Крім того, заступниця Міністра запропонувала норвезьким компаніям розглянути можливість участі у відповідних проєктах державно-приватного партнерства, які стосуються доріг, залізниці, промислових зон, енергетичного переходу та зелених технологій.
Окрема зупинилися на відновленні житла. Основні напрямки роботи в цьому секторі — продовження компенсацій у рамках програми «єВідновлення», забезпечення оселями внутрішньо переміщених осіб, розбудова соціального житла, розробка та реалізація програм кредитування доступного житла. Зокрема, для створення сталої моделі соціального й орендного житла Міністерство розробляє нове законодавство для модернізації наявної житлової політики.
Читайте також: В Україні на ринку дохідної нерухомості почав роботу новий інвестиційний інструмент