Падіння роздрібного товарообігу припинилось після зняття суворих обмежень

25.01.2021   |  Новини

Під час жорсткого карантину, який тривав с середини березня до кінця травня 2020 р., падіння роздрібного товарообігу склало близько 14%, але після зняття суворих обмежень відвідуваність, а з нею й товарообіг почали швидко відновлюватися.

«Після того, як у травні торговельні центри відновили свою роботу, їхня відвідуваність, в середньому, знизилася на 10-40% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, — говорить Катерина Весна. — Однак у більшості якісних об'єктів показники відвідуваності почали покращуватися впродовж наступних місяців, а також підвищилася конверсія і середній чек, що пов’язано із більш цільовим характером візитів покупців та ефектом відкладеного попиту, який сформувався у часі карантину».

«Сумарно за рік, відвідуваність впала всього лише на 26%, при тому, що чверть року ТРЦ не працювали й не приймали відвідувачів взагалі. І разом зі збільшеними конверсією і середнім чеком, все це говорить про те, що ринок успішно протистояв викликам 2020 року, — зазначає Марина Гуревич, керівниця відділу консалтингу NAI Ukraine. — Причинами успіху торгівлі стали відкладений попит, збереження всередині країни грошей на подорожі та шопінг за кордоном, які досягали $8 млрд щорічно, за даними НБУ, активний розвиток і вихід на новий рівень омніканальних продажів. Як і раніше, Україна залишається лідером зростання товарообігу в Європі, 5 рік поспіль. Магазини Zara, H&M, Jysk, Mango, Puma в Lavina mall ставали одними з кращих з продажу в Європі протягом року».

У своїй доповіді за підсумками 2020 року експерти UTG відзначили, що обіг роздрібної торгівлі України за 10 місяців 2020 року склав 965 730,1 млн грн, що демонструє зростання на 8,9% в порівнянні з третім кварталом 2019 року. Керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник коментує: «Очікувалося, що через закриття магазинів виторги ритейлу будуть на мінімальних рівнях. Насправді стався перерозподіл споживчих переваг. Покупки продуктів харчування, фармацевтичних товарів, будівельних матеріалів, велика побутова техніка, меблі, тощо збільшили середній чек».

Докладніше читайте у статті Ринок ТРЦ 2020: відкладені відкриття, падіння орендної ставки та зростання товарообігу