Протягом 20 років у Києві з'явиться 28,6 млн кв. м нового житла — Генплан
16 грудня на Міжнародному форумі «Майбутнє Києва» було презентовано Проект Генерального плану Києва.
В ході презентації проекту Сергій Броневицький начальник КП «Інститут генерального плану м. Києва» повідомив, що в столиці передбачається будівництво 28,6 млн кв. м житла за 20 років, передає Інтерфакс-Україна.
«За прогнозами Інституту демографії Національної академії наук чисельність постійного населення через 20 років в Києві складе 3,8 млн, тому, з огляду на великий попит на житло, передбачено будівництво 28,6 млн кв. м нового житла. При цьому житло пропонується будувати в комплексі з дитсадками, школами та іншої соціальною інфраструктурою», — зазначив Броневицький.
Крім побудови нового житла, проектом передбачене проведення реконструкції застарілого житла загальною площею близько 15 млн кв. м.
Аби забезпечити зростаюче населення необхідною інфраструктурою в проект Генплану закладено протягом 20-річного етапу забезпечити 45 тис. місць у дитячих садках, 67 тис. місць у школах.
«У столиці будується багато житла. А садків та шкіл пропорційно — критично мало. І, переважно, їх будує місто за бюджетні кошти. Тому необхідно встановити жорсткий контроль за комплексністю забудови. Якщо хочеш побудувати комплекс будинків, мікрорайон, — на цю кількість мешканців обов’язково передбачаєш і зводиш необхідну інфраструктуру. Школи, садки, спортивні та ігрові майданчики, сквери», – підкреслив мер столиці Віталій Кличко.
У новому Генплані також намічено скорочення площі промислових і комунально-складських територій до 5,5 тис. га і розміщення на звільнених ділянках інноваційних парків і житлово-громадських комплексів. Площу зелених зон при цьому планується збільшити на 2,27 га.
Крім того, в історико-архітектурному опорному плані передбачено понад 3,5 тис. об'єктів культурної спадщини, а також їх буферні зони та історичні ареали, де буде заборонена висотна забудова.
Також проектом нового Генплану передбачається створення і комплексний розвиток Київської агломерації замість розширення меж міста, передбаченого колишнім документом.
Крім того, у проекті йдеться про розвиток транспортної інфраструктури: швидкісних видів рейкового транспорту; подовження існуючих ліній метрополітену та будівництво нової гілки; створення транспортних вузлів та перехоплюючих парковок. Передбачене й будівництво нових транспортних переходів через річку Дніпро та добудова Великої окружної дороги, зазначено на офіційному порталі Києва.
Йдеться у проекті Генплану також про будівництво в столиці нових електропідстанцій, котелень, очисних споруд дощової каналізації, реконструкцію Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій. Планують і популяризацію та широке застосування сучасних джерел енергії — сонячних батарей, теплових електронасосів; санацію та утеплення будинків.
Проект Генерального плану розроблений на сім років з перспективними напрямками розвитку на 20-річний термін.
Громадські слухання та внесення пропозицій до проекту Генерального плану Києва стартують на початку 2020 року.