У найбільшому індустріальному парку України будують 4 заводи і 2 електростанції

25.02.2025   |  Новини

Будівництво двох заводів стартувало в індустріальному парку «Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб «Поділля-Городок» (м. Городок Хмельницької області), який за площею наразі є найбільшим в Україні — 150 га. Про це повідомляє Дмитро Кисилевський, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку.

На території майбутніх підприємств з виробництва олії та біоетанолу вбиті палі фундаменту, наступний етап — зведення промислових будівель. Обладнання для двох заводів вже закуплене і перебуває на стадії виробництва.

Одночасно тривають земельні роботи на території, де розташують виробництво біогазу, завод із виробництва кормів для тварин, а також ТЕС на лушпинні соняшника та сонячну електростанцію площею 30 га. Таким чином, виробничий комплекс буде забезпечувати повний цикл агропереробки — від сировини на вході до готової продукції, електроенергії і газу на виході.

Як зазначає Дмитро Кисилевський, на території індустріального парку зараз працюють більше 70 одиниць техніки. Для вирівнювання ділянки під будівництво вже переміщено три мільйона тон землі, ще вдвічі більше треба перемістити.

Завершення будівництва та введення в експлуатацію всього комплексу переробних підприємств та електростанцій, підведення інженерної інфраструктури та прокладення 7 кілометрів залізниці заплановане на 2026 рік. В індустріальному парку буде створено 780 робочих місць. Інвестор проекту — компанія «Епіцентр К».
Співвласник Епіцентру Олександр Герега родом саме з цього містечка — Городок Хмельницької області. У ньому наразі проживає близько 18 тисяч людей, а в Городоцькій громаді, яка включає навколишні села, налічує 38 тисяч. Для жителів Городоччини новий індустріальний парк може дати не тільки гідні зарплати, а й нову якість життя. Голова Городоцької громади Неоніла Андрійчук розповіла, що Епіцентр вже сьогодні вкладає у соціальну сферу міста суми, які в рази перевищують його річний бюджет. Після запуску ІП доходи громади зростуть за рахунок податків від нових підприємств.

«Подолання бідності в Україні завдяки спільним зусиллям держави, громади та промислових інвесторів — важливий соціальний ефект розвитку переробної промисловості. Індустріальні парки є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні». Вона покликана створити умови, за яких в Україні буде вигідно виробляти товари з високою доданою вартістю, вигідно інвестувати у виробництво і експортувати продукцію переробки», — додає Дмитро Кисилевський.

Читайте також: 
Індустріальні парки України: підсумки 2024 року
Ірина Школьник, FORUM group: Ми активно аналізуємо ринок у пошуках нових інвестиційних можливостей