У Відні озеленюють фасади будівель, щоб подолати спеку

30.06.2022   |  Новини

В австрійській столиці усе частіше трапляються об'єкти зеленої інфраструктури замість «голих» фасадів, пише Pragmatika з посиланням на White Mad. Вони забезпечують захист від надлишку тепла та сприяють покращенню природного кондиціювання повітря. 

Фото: C. Fürthner/MA 20

Завдяки програмі «Місто майбутнього» нині у Відні зелені насадження складають 49,6% площі. Тут облаштовують вкриті рослинами фасади будівель, сади на дахах та мінісквери у двориках.

Фахівці зазначають, що подібні екологічні рішення є дієвими у боротьбі із наслідками змін клімату – 850 м² зеленого фасаду демонструють такі ж показники ефективності, як 75 кондиціонерів потужністю 3000 Вт, що працюватимуть 8 годин.

Зелені фасади зменшують впливи міських шумів, очищають повітря від забрудників і зволожують його. Влітку вони захищають будівлі від сильного дощу та ультрафіолетового випромінювання, а взимку – забезпечують теплоізоляцію, зменшуючи витрати на опалення.

Про те  як подолати «ефект міського теплового острова» та про перспективи вертикального озеленення в Україні читайте тут.