Україна побудує мост у Молдову за кошти держбюджету

19.01.2021   |  Новости

Україна профінансує будівництво мосту через річку Дністер, який стане частиною нової автомагістралі, що з’єднає Київ і Кишинів. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

«Одним із проєктів, який ми почнемо негайно, стане будівництво мосту через річку Дністер у районі Ямпіль-Косеуць і відповідної магістралі, яка з’єднає Київ і Кишинів. І не просто з’єднає, а дасть змогу майже за п’ять годин доїхати автомобілем від Києва до Кишинева через новозбудований міст. Фінансування будівництва цього мосту здійснюватиметься за рахунок державного бюджету України. Наголошу, будівництво всього мостового переходу здійснюється за рахунок України», — сказав Жовква.

За його словами, «Укравтодор» уже працює над відповідним нормативно-правовим забезпеченням цього фінансування.

«Також Україна добудує частину магістралі від Києва безпосередньо до мосту. Там більшу частину вже побудовано, відновлено або реконструйовано. Молдова, зі свого боку, добудовуватиме власну частину цієї магістралі. І, знову ж таки, у них частина цієї дороги вже побудована. Тому це абсолютно реалістичний проєкт із реалістичним фінансуванням. Залишилося тільки його виконати. Відповідні доручення двох президентів українська і молдовська сторона отримали», — розповів Жовква.