Відсьогодні ДАБІ припиняє свою роботу

15.09.2021   |  Новости

«Відсьогодні ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) — вона ж ГАСИ, вона ж ГАСК — припинила своє існування. Усі 100% штату буде звільнено, відповідне рішення прийнято Урядом. Жоден співробітник ДАБІ не працює у новоствореній ДІАМ», — зазначив на своїй сторінці у соцмережі Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України.«На токсичну та корумповану роботу ДАБІ надходило тисячі скарг, тож ліквідація була просто необхідною. Без цього важливого кроку завершення реформи містобудування було б неможливим. Цього чекала вся країна без перебільшення. І я дякую за довіру та підтримку в просуванні цієї реформи Президенту, Прем'єр-міністру, колегам з уряду, депутатському корпусу та своїй команді», — йдеться у повідомленні.

Міністр зазначає, що вже завтра в Україні запрацює новий державний орган – ДІАМ. Це – не заміна ДАБІ, а повноцінно новий орган з відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи.

ДІАМ це:
- абсолютно новий професійний склад співробітників;
- мінімізовано людський фактор у роботі;
- відкритість перед учасниками будівельного ринку;
- цифровізація процесу отримання дозволів, що нівелює корупційні ризики;
- у ДІАМ рішення про необхідність проведення перевірок прийматиме не чиновник, а система.

Таким чином буде завершено два перші етапи реформування галузі, попереду останній етап – максимальна цифровізація та посилення відповідальності – адміністративної та кримінальної, що передбачено у трьох ключових законопроєктах – 5877 та 5655, 5656.

«Результатом роботи має стати відновлення довіри громадськості та бізнесу до державної інституції в цій галузі та створення сприятливих умов для інвестицій», – зазначає міністр.