Як придбати квартиру в новобудові за програмою «єОселя»: поради від девелопера

02.06.2025   |  Новини

Новини партнерів

Фахівці девелоперської компанії Greenville опублікували детальний гайд, як придбати квартиру в новобудові за програмою іпотечного кредитування «єОселя». У коментарі Property Times старший менеджер із продажів ЖК Greenville Park Руслана Джура розповів, що часто клієнти телефонують, не знаючи навіть базових умов програми.

 

«Люди часто не розуміють, що це за програма, як вона діє, які умови, хто може претендувати тощо. У нас були випадки, коли телефонували у відділ продажів клієнти, які думали, що “єОселя” — це коли держава просто дає квартири громадянам. Головна проблема полягає у тому, що незважаючи на всі зусилля з боку державних органів, “єОселя” все ще погано прокомунікована для широких верств», — підкреслює представник Greenville. 

У квітні житловий комплекс Greenville Park приєднався до програми «єОселя» через акредитацію від Sky Bank. Саме тому комунікаційний відділ компанії опублікував інструкцію, як отримати державну іпотеку. 

Державна програма «єОселя»: що до чого

Починати заглиблення в тему «єОселі» необхідно з офіційного сайту «Укрфінжитла», де надана вичерпна інформація про умови та особливості програми. Військовослужбовці (контрактники) та представники силових структур, медики, педагоги, науковці можуть отримати кредити за пільговою ставкою у 3%. Ставка 7% — для учасників бойових дій, членів родин загиблих, вимушених переселенців та громадян без житла. Взяти участь в програмі можуть також особи, у власності яких менше ніж 52,5 кв. м для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. м — на кожного наступного члена сім’ї. Термін кредитування становить від 12 до 240 місяців, а власний внесок складає не менш ніж 20% від вартості предмета іпотеки.

Далі необхідно заповнити заявку в «Дії». Заявку можна подати лише через той банк, який акредитував житловий комплекс, де заявник хоче придбати нерухомість. В Greenville наголошують, що часто люди припускаються такої помилки: отримавши погодження від одного банку, хочуть придбати житло в будинку, акредитованому іншим банком.

Після подачі заявки майже одразу повинна прийти попередня відповідь від банку. Вона враховує кредитну історію заявника, його фінансову спроможність, в ній буде вказано, на скільки квадратних метрів можна розраховувати, на яку суму кредиту і на який термін. Буде розрахована також орієнтовна сума першого внеску.

Наступний крок — вибір квартири в ЖК. Забудовник передає контакти клієнта банку. Банківські фахівці детально підраховують суми платежів, суму першого внеску, терміни, відсоткову ставку тощо. Усі ці розрахунки не завжди можуть співпадати з даними, що були надані в попередній відповіді на заявку в «Дії».

У Greenville кажуть, що, на жаль, реалії такі, що іноді банкам виділяють менші суми.

«Заявка та попередня відповідь з банку потрібні для того, щоб клієнт побачив, чи він взагалі підпадає під програму “єОселя” і що йому можуть погодити в цілому. Остаточний розрахунок відбувається вже після візиту до відділу продажів, коли ми зв’язуємо клієнта з банком напряму. Банк погоджує певну суму кредиту. Решту потрібно сплачувати з власних коштів. Якщо обрана вами квартира коштує, наприклад, 5 мільйонів гривень, а кредит погодили на 2 мільйони, то у вас має бути в розпорядженні 3 мільйони власних коштів на перший внесок», — підкреслює Руслан Джур.

Після погодження кредиту і бронювання квартири готується угода про купівлю і очікується надходження кредитних коштів від держави. Це може зайняти певний час, тому що є черга. 

На що потрібно звернути увагу

У компанії Greenville виділяють такі моменти:

  • Іноді люди помилково вважають, що «єОселя» — якась програма від забудовника. Але це — державна програма.
  • Житло за цією програмою можна придбати не лише в готовому вигляді, а й на стадії будівництва.
  • Цифри, вказані у відповіді на заявку в «Дії», неостаточні. Умови та сума кредиту можуть зазнати змін в процесі остаточного узгодження банком.
  • Не можна обрати квартиру в ЖК, який акредитований іншим банком, тобто не тим, де клієнт отримував погодження.
  • Банк розраховує житлову площу, на яку клієнт може претендувати. Часто бувають випадки, коли людина може претендувати на певну квадратуру, а хоче придбати більшу. Клієнт має можливість взяти більшу квартиру, покривши різницю в рахунок першого внеску. Наприклад, якщо банк розрахував кредит на 51 кв. м, а клієнт планує купувати квартиру площею 60 кв. м, то різницю (в 9 кв. м) можна покрити коштами першого внеску.

Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм

Читайте також: Попит на комерційну нерухомість в житлових комплексах поступово відновлюється. Розбираємо головні тенденції