Холдингова компанія Київміськбуд
Рік заснування: 1955 р.
Глава правління: Олійник Василь Іванович
Попередній глава правління: Кушнір Ігор Миколайович (з 2012 до 2023 року)
Структура холдингу АТ ХК «Київміськбуд»: До структури холдингу входить близько 40 компаній різної спеціалізації. Завдяки цьому всі роботи, починаючи від проектування об’єктів, копання котлованів, виробництва залізобетонних виробів та закінчуючи облицюванням, введенням комплексів в експлуатацію, виконують фахівці об’єднання.
Голова правління Олійник Василь Іванович
Знакові об’єкти: готелі «Славутич», «Либідь», «Київ», «Спорт», «Хрещатик», «Салют», «Козацький», меморіальний комплекс Великої Вітчизняної війни, реконструкція НСК «Олімпійський».
Об’єкти соціальної інфраструктури: університети, універсами, лабораторні корпуси, дитячі садки, школи.
На 2024 рік — 124 будинки у процесі будівництва, 171 будинок (у тому числі у складі ЖК) здано з 2010.
Житлове будівництво:
— реалізовані проєкти: ЖК «Золотоустівський», по вул. Коперника, 7, «Французький квартал», Позняки 4А, ЖК на вул. Каховській, 60, по вул. Горлівській, 215 (А, Б, В) та інші.
Історія:
1955 рік — заснування «Головкиївбуду».
1958 — будівництво першого п’ятиповерхового великопанельного будинку.
1959–1962 рік — створено індустріальну базу панельного домобудівництва, домобудівних комбінатів № 1 та № 3.
1969 рік — початок розвитку багатоповерхового будівництва. Спорудження першого 17-поверхового панельного будинку.
1972 — найбільший в Україні завод залізобетонних виробів № 5 випустив першу продукцію.
1982 — розпочало будівництво київського житлового масиву Троєщина-Вигурівщина, розрахованого на 500 тис. мешканців.
1992–1995 — створення холдингової компанії «Київміськбуд».
1995 р. — впровадження нової схеми інвестування будівництва — будівництво житла за рахунок залучення коштів населення.
1996 — завершено будівництво першого будинку, збудованого на залучені кошти.
1998 — початок діяльності з кредитування населення на придбання житла.
2000 — перший досвід довгострокової роботи із зарубіжними інвесторами.
2009 — управління комунальної власності Києва уклало договір про продаж 80% акцій «Київміськбуду». Процес купівлі-продажу не було завершено та акції залишилися у власності громади Києва.
2010 рік — Господарський суд Києва частково задовольнив клопотання Генеральної прокуратури, наклавши арешт на 80% пакету акцій холдингової компанії «Київміськбуд».
2012 рік — скандал навколо п’яти новобудов КМБ, мешканці яких ніяк не могли заселитися у свої квартири: формально будинки були здані в експлуатацію, але не були підключені до міських мереж. Інвестори взяли штурмом офіс «Київміськбуду».
2014 рік — за результатами 2014 року Компанія «Київміськбуд» збільшила свої активи на 17%
2015 рік — у квітні відбулися збори акціонерів ХК «Київміськбуд». До наглядової ради підприємства обрано представників міської влади з метою проведення незалежного аудиту фінансової діяльності компанії.
2016 рік — будівництво висотки у провулку Святошинський, 2 призвело до серйозних протистоянь з активістами. Полк «Азов» зробив спробу захоплення офісу компанії.
Полк «Азов» зробив спробу захоплення офісу компанії
2017 рік — «Київміськбуд» звинувачує у спробі рейдерства ПАТ «Проектно-технологічний інститут «Київоргбуд» заволодіти власністю компанії, у якому КМБ є акціонером. «КМБ» очолив рейтинг забудовників житлової нерухомості.
2018 — компанія заявила що буде відновлювати об’єкт культурної спадщини Києва — садибу Багговута, що розташована на Лук’янівці.
У квітні по центральному входу в офіс компанії був зроблений постріл з ручного протитанкового гранатомета.
2019 — КМБ затримує введення в експлуатацію деяких ЖК — ЖК Медовий, ЖК «Каховська», ЖК «Італійський квартал».
Після переговорів з Укрбуд, київською міською владою та Офісом президента, Київміськбуд погодився завершити будівництво всіх об’єктів Укрбуду, які остання неспроможна добудувати самостійно у зв’язку з фінансовими труднощами. Поступово «Київміськбудом» прийнято декілька об’єктів корпорації «Укрбуд». Це ЖК «Пектораль», «Новомостицький», «Сонячна Рів’єра», «Харківський», «Гармонія», «Кирилівський гай», «Гвардійський», «Freedom», «Lake house», «Twin house», «Urban park», «Академ Парк», «Шевченківський», «Поділ Град», «Злагода», «Оберіг — 2», «Чарівне місто».
2020 — КМБ починає будівельні роботи на прийнятих ЖК Укрбуд. Добудовані та введені в експлуатацію ЖК Укрбуда — «Пектораль», ЖК «Сонячна Рів’єра», ЖК «Новомостицький», ЖК «Харківський»,
ЖК «Гармонія». Компанія веде переговори із замовниками будівництва щодо передачі ще двох об’єктів — ЖК «Solar city» та ЖК «Art House».
2021 — КМБ стає переможцем премії IBUILD 2021 у номінації «Лідер будівельної галузі». Введені в експлуатацію ЖК Freedom, будинок 1 у ЖК Злагода, 3 і 4 секції у ЖК «Шевченківський» введено в експлуатацію, ЖК «Manhattan city». Компанія вперше говорить про проблеми з добудовою ЖК УкрБуда. При тому на 2021 рік здано сім ЖК «Укрбуду»: «Сонячна Рів’єра», «Пектораль», «Новомостицький», «Харківський», частина «Поділ-Граду» та «Шевченківського».
2022 — з початком повномасштабної війни компанії припиняє будівництво, та відновлює роботу деяких департаментів з квітня. Компанія допомагає війську, відправляє гуманітарні вантажі.
Також КМБ повідомляє інвесторам про припинення перерахунків коштів на добудову об’єктів Укрбуду від «Фінансової компанії «Житло-Капітал», з якою у них, як з управителем, укладені договори про участь у Фондах фінансування будівництва. Дефіцит грошових коштів, які були потрібні на їхню добудову — близько 2 млрд грн.
2023 — Ігоря Кушніра звільняють з посади президента і голови правління. Це відбулося на тлі розслідування журналістів щодо розбудови та придбання власної нерухомості Ігоря Кушніра, поки компанія не продовжує жодного будівництва. Аудитори дійшли висновку, що компанія переживає труднощі через кризу в економіці, а не через зловживання керівництва.
2024 — Наглядова рада ПрАТ «ХК «Київміськбуд» призначила на посаду Голови правління — президента компанії Василя Олійника.
На посаді Голови правління Василь Олійник першочерговим своїм завданням бачить розробку спільно з Наглядовою радою плану відновлення роботи компанії, перезапуск будівництва об’єктів чергами по кілька комплексів. Наразі у «Київміськбуд» на стадії зведення майже 1,5 млн кв.м житла — 22 житлових комплекси на понад 100 будинків різного ступеня готовності.
Для перезапуску об’єктів буде залучено кошти державних фінансових установ та спеціалізованих компаній, таких як «Укрфінжитло» та державні банки, про що вже тривають переговори.