Reading Club by Arricanо: це варто почитати

27.09.2019

За традицією співробітники Arricano діляться з нашими читачами цікавими книжними рекомендаціями, що і чому варто прочитати. Нагадаємо, в компанії є власна бізнес-бібліотека, яка постійно поповнюється новинками, то ж співробітники можуть обирати книги за інтересами.

Property Times представляє свіжу добірку.

Олена Обухівська, communication manager Arricano

Tекст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів
Вільям Зінссер

Текст, як і почерк, розкаже про людину багато. Адже за шаром слів криються сотні тіньових інсайтів. Наприклад, з-під тексту стає більше зрозумілою особистість автора — його впевненість у собі, людяність, теплота, почуття гумору. Аудиторія підсвідомо зчитує, наскільки чисті та багаті на глибинний зміст думки, їх потужність та новизну. Від цього, врешті-решт, залежить ступінь впливовості самого автора. Вільям Зінссер переносить текст у практичну та монетизовану площину, демонструючи авторитетність вправного та сильного тексту. До речі, переконатись у цьому легко, читаючи пости у Facebook. Якщо текст резонує, викликає реакцію, то його автор набуває соціальної ваги та важелів впливу. Очевидно, що пости у Facebook доповнюють образ реальної людини у віртуальній соціалізації. І презентують людину набагато більше, адже автоматично зчитується, наскільки сильні чи слабкі використані слова, який рівень багатства мови. Наприклад, у якому стилі працює автор — примітивному, створюючи оповідки, описи та перекази інших людей, чи сам генерує думки та ділиться власними  рефлексіями. А відтак, аудиторія довіряє чи сумнівається, залучається чи ігнорує. Головне в «Магії переконливих текстів» — це відчути власний стиль тексту як цінність та надбання, завдяки яким автор відрізняється від тисячі інших.

Микола Климчук, Business Analyst Arricano

Cам себе плацебо
Доктор Джо Диспенза

Життя дає нам можливість досягати високих рівнів самореалізації, долаючи обмеження за рахунок розширення свідомості. «Ефект плацебо» працює тому, що людина вірить у ефект та вплив, піддаючись результату без зайвих роздумів. Наприклад, у те, що відомі ліки (пуста пігулка, порожня ін’єкція або псевдопроцедура) допоможуть. Вся книга побудована на практичних прикладах плацебо. Однією із таких, що мене вразила, є історія хірурга, який проходив службу на фронті другої світової війни. Через дефіцит обезболюючих, військовим вводили простий фізіологічний розчин під виглядом морфію. Хірург робив успішну операцію, накладав шви, і все це було без будь-якої анестезії. Окрема увага у книзі приділяється дослідженню мозку людини. Цікаво, що мозок споживає до 20% енергії організму протягом дня. Людині щодня приходить в голову 60-70 тис. думок, причому 90% з них — це ті ж самі думки. Ми прокидаємося з тієї ж самої ноги, робимо ті ж самі процедури, використовуємо одну й ту ж саму дорогу на роботу. Ні людина, ні мозок, ні тіло взагалі не змінюються, якщо користуватися шаблонами щодня. Тільки коли ми вивчаємо щось нове, думаємо по-новому, виходимо за межі «коробки», тільки тоді примушуємо мозок працювати. Автор наводить приклади про те, що нам не створити нове майбутнє до тих пір, поки ми тримаємося за емоції минулого.

Анна Чуботина, исполняющая обязанности CEO Arricano

Смысл жизни и его маркетинг
Татьяна Жданова

Книга для тех, кто на каком-то этапе своего профессионального развития потерял смысловые точки опоры и не понимает, как жить и работать дальше. Эта книга — не коуч, а собеседник, разговор с которым может помочь принять важные решения о себе, своем месте в мире, в организации. О том, как добавить устойчивости через принятие себя и определение своих ценностей, отвечающих истинному запросу, дающих энергию для состояний, когда даже обыденные, повторяющиеся задачи наполняются смыслом и радостью. Будет интересна всем, кто хочет разрешить сомнения и утвердиться в правильности выбранного или выбираемого профессионального пути.

 

 

 

Станислав Шульга, заместитель директора департамента торговых площадей Arricano

Сила воли не работает. Пусть твое окружение работает вместо нее
Бенджамина Харди

Эта книга, состоящая из микса исследований и реальных примеров, — пособие для радикального изменения нашей жизни. Она может помочь тем читателям, которые хотят двигаться в более продуктивном направлении и менять жизнь, как пишет Бенджамин, «через новые контексты и новую информацию». Главный совет автора достаточно простой: «Хочешь узнать, как поменять свою жизнь, — измени свое окружение». Основная идея книги заключается в том, что именно окружающая среда формирует нас и помогает расти и как личности, и как профессионалу. Автор убеждает, насколько жизненно важна наша среда; рассказывает, как мы можем вносить маленькие или значительные изменения в нее, чтобы получить положительные результаты. Главное же, мы можем полностью изменить среду своего разума, которая изменит наши мысли и действия и, в конечном итоге, нашу жизнь. Он интригует, говоря, что сила воли – это последнее усилие, хотя многие из нас начинают именно с нее; что существуют способы, которые мы можем использовать прежде, чем начнем мобилизовать силу воли, и их легко самостоятельно претворить в жизнь. Один из главных принципов: лучше сделать двадцать шагов в одном направлении, чем один шаг в двадцати направлениях. Интересны рассуждения о минимализме. Например, чтобы не распылять свой ресурс в работе, следует фокусироваться на трех проектах максимум.

Наталия Дмитренко, СМО Arricano

Искусство мыслить ясно.
Рольф Добелли

Нам, взрослым людям, известно много видов искусств. И лишь одно искусство так часто остается недооцененным — то, которое является базовым и крайне важным в жизни, то, которое определяет успех и помогает разобрать ошибки. Искусство мыслить ясно. Об этом одноименный бестселлер Рольфа Добелли. Стоит отметить, что для прокачанного современной бизнес-литературой читателя книга содержит недостаточно новизны: многие из научных и околонаучных экспериментов, открытий и бизнес-кейсов уже неоднократно описаны. Но ценность этой работы в другом: автор предлагает оригинальную систематизацию этого, на первый взгляд, несовместимого комплекса фактов. Например, Добелли говорит о таких вещах, как иллюзии: мы часто воспринимаем чье-то преимущество как результат неких усилий, в то же время стоит учитывать именно исходную позицию: красивое лицо в рекламе косметики красиво не вследствие применения этих средств, оно было красиво изначально. Так называемый swimmer’s body illusion. Хорошие примеры приводит автор и в доказательство существования так называемого эффекта одобрения, объясняя его заложенными в нас многовековыми паттернами: хочешь выжить — действуй, как другие. В книге 99 глав, в каждой из которых — полезная мысль. Образно. Познавательно. Читается легко, и время от времени, стоит возвращаться к самому важному в ней, к мыслям, которые помогут настроить свою систему мышления. Ведь это большое искусство — мыслить ясно.

Майя Антонова, керівник адміністративного департаменту Arricano

Команда команд
Стенлі Маккрістал

Коли я читала книгу «Команда команд», у мене було відчуття дежавю. Дуже швидко я зрозуміла, чому — велику кількість висновків та певних результатів ми досягли з командою Arricano. В новому інформаційному світі потрібно бути гнучким, щоб пристосуватись до обставин. І той, хто володіє інформацією, той володіє ситуацією. Команда — це єдиний організм, адаптивний у будь-якому середовищі. Але всередині екосистеми панує прозорість, довіра та існує спільна мета. Як написано в книзі: «Садівник створює середовище, в якому рослини буяють. Завчасна праця та пильний догляд дають їм змогу рости самостійно та одночасно». Слід не просто делегувати, а давати можливість приймати рішення та брати відповідальність на різних етапах. При цьому не контролювати, а спостерігати. Потрібен не просто обмін досвідом на своєму власному прикладі та надання свободи дій підлеглим, але і переконання в їхньому розумінні наданої відповідальності. Якось Білл Форд побачив напис на стіні: «Ми можемо й далі зменшувати затрати і покращувати ефективність, але ми не завоюємо серця молодого покоління самою лише ефективністю». Цього вже мало. Міжкомандні зв’язки, безперервне навчання, розуміння того, що робиться на кожному етапі, і розвиток із залученням новітніх технологій — це кроки у розвитку команди. Ми повинні об’єднати сили, щоб створити емерджментний інтелект і домогтися колективного усвідомлення.