IKEA планує купівлю нерухомості в центрі європейських міст

30.11.2020   |  Новости

Ingka Investments, інвестиційний підрозділ IKEA, веде переговори про покупку комерційної нерухомості в центральних районах декількох великих європейських міст після завершення свого першого такого придбання в минулому місяці. Як повідомляє Reuters, керуючий директор компанії, Ingka Group, якій належить більшість магазинів IKEA, націлена на ринок нерухомості в рамках перенаправлення мережі в центри міст, а не в заміські райони, на які вона розраховувала до того.

Перша угода Ingka Invesments була укладена угода про покупку об’єкту на вулиці Ріволі в Парижі, і компанія продовжує пошук торгових площ в центральних частинах великих європейських міст, готових прийняти магазини IKEA. «Ми ведемо переговори в великих європейських містах. Щоб купити нерухомість, потрібен час, але ми зацікавлені в багатьох об'єктах », – сказав Reuters керуючий директор Ingka Investments Крістер Матсон.

За його словами, попри пандемію, цінники на нерухомість, за якою полює Ingka Investments, не знизились. «На хороші місця у великих містах, які ми шукаємо, щоб задовольнити наших клієнтів, завжди є попит, – сказав він. – Ми поки не побачили великого впливу на ціни на таку нерухомість – чого можна було очікувати, коли настала криза». Рішення створити портфель нерухомості є результатом довгострокової стратегії IKEA не здавати приміщення в оренду. Придбання, як і інші інвестиції IKEA, фінансуються за рахунок власних коштів. Починаючи з 2017 року з придбанням сервісної платформи DIY TaskRabbit, Ingka Investments також купує стартапи, які можуть допомогти IKEA прискорити цифрову трансформацію, поліпшити свої послуги і стати більш стійкими.

Останнє придбання – це частка в логістичних рішеннях і платформі доставки Mover Systems. До теперішнього часу Ingka Investments придбала 23 таких міноритарних пакетів акцій на загальну суму понад 200 млн євро.