Обов'язкову книгу обліку для ФОПів скасовано

06.08.2020   |  Новости

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає спрощення роботи ФОПів, зокрема скасування обов'язкової книги обліку доходів для них.

Також закон передбачає спрощення доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функцій (додається функція податкових повідомлень, скасовується договір про визнання електронних документів для реєстрації в кабінеті).

ФОПам І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із вказування суми доходу за місяць. ФОПи на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за ТИПОВОЮ ФОРМОЮ, визначеною Мінфіном.

При цьому, відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Водночас обов'язок ведення книги в паперовому вигляді залишився.

У першому читанні пропонували встановити, що платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів у паперовому або електронному вигляді. 

Під час розгляду в другому читанні відповідну правку поставили на підтвердження, але її підтримали лише 206 депутатів.

Закон також передбачає, що полегшать умови податкових перевірок: усунуть можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи.


Читать другие новости

22.09.2020
Вже опубліковано дані понад 27 тисяч декларативних та дозвільних документів
подробнее
21.09.2020
Незважаючи на це організації вдалося за 2019/20 роки витягти і прибуток. За словами виконавчого директора організації Дена Лаббадія, він склав 447 млн ​&#...
подробнее
21.09.2020
Радник віце-прем’єра вважає за необхідне суттєво розширити повноваження, штату та фінансування Держенергоефективності з метою формування на його базі центру з р...
подробнее