На ВДНГ почали будувати Терапевтичний сад
Про початок будівництва Терапевтичного саду на ВДНГ сьогодні, 20 травня, повідомили Максим Яковер, засновник Chasopys, та Євген Мушкін, генеральний директор ВДНГ, пише Property Times.
«Це буде особливий проєкт в особливому місці, над яким ми з Євгеном Мушкіним працювали рік, бо саме на ВДНГ багато чого створюється як приклад для масштабування», — прокоментував Максим Яковер.
Зі свого боку Євген Мушкін зазначив, що сад створюється спільно з Міністерством у справах ветеранів в межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Терапевтичний сад — це більше ніж просто зелена зона. Це місце, що зцілює через взаємодію з природою. Він діятиме через візуальний, звуковий, тактильний контакт із природою завдяки спеціально підібраним для цього рослинам.
Його створюють, в першу чергу, для військових та ветеранів, членів їхніх сімей та людей, що відновлюються після травм. І для яких готуються окремі програми надання фахових послуг. Але відвідати Сад зможе кожен.
Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм
Основою Саду стануть зони садівничої терапії, тілесних практик (йога, ерготерапія, адаптивний спортмайданчик), арттерапії, а також зони для індивідуального відпочинку. Сад має стати красивим, відвідуваним та улюбленим місцем, що зцілює через візуальний, звуковий, тактильний контатки з природою за рахунок спеціально підібраних для цього рослин. Він буде зручним і безбарʼєрним.
Проєкт Терапевтичного саду розробили команди урбан-бюро Big City Lab спільно із PUPA, з урахуванням принципів безбар’єрності та потреб майбутніх відвідувачів і відвідувачок.
Правильно спроєктований Терапевтичний сад допомагає знизити рівень тривоги, відновити звʼязок з тілом, проходити реабілітацію після травм — як фізичних, так і психологічних.
«Сьогодні ми розпочинаємо створення Терапевтичного саду на ВДНГ: відбулося висадження перших рослин на території майбутнього саду.
Пілотний простір стане моделлю, яку в майбутньому можна буде масштабувати в інших містах — у шпиталях, реабілітаційних центрах та публічних просторах по всій країні», — додав Євген Мушкін.
Відкриття саду заплановане на серпень 2025 року.
Читайте також: Реконструкція Фастівської гімназії №10: створення інклюзивного безпечного освітнього середовища