Внесені зміни до Положення про ліцензування банків зобов’язують банки визначити безбар’єрні підрозділи відповідно до правил інклюзивного надання фінансових послуг, встановлених Національним банком. Банки повинні забезпечити доступність цих підрозділів для осіб з особливими потребами до 1 січня 2025 року та підтримувати цю доступність на постійній основі.
Зміни до Положення про ліцензування банків є важливим кроком до забезпечення безбар’єрності фінансового сектору. Це завдання є пріоритетом Стратегії розвитку фінансового сектору України та Стратегії Національного банку, що були оновлені через виклики повномасштабного вторгнення та узгоджені з Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, ініційованою першою леді Оленою Зеленською.
«Безбар’єрні фінансові послуги мають стати повсякденною нормою нашого життя, адже це — наш обов’язок перед ветеранами та тими, хто постраждав в цій війні, — прокоментував рішення Національного банку Голова Андрій Пишний. — Упевнений, що фінансові установи замість формального підходу докорінно переглянуть свої сервіси, приміщення та правила спілкування з клієнтами, щоб наша фінансова система стала найінклюзивнішою у світі. Підтримка банками Хартії з фінансової інклюзії та реінтеграції ветеранів, а також численні зустрічі з банками додають впевненості, що це наше спільне бачення майбутнього фінансової системи країни».