Облікову ставку знижено до 11% річних з 31 січня

30.01.2020   |  Новости

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 11% річних з 31 січня 2020 року. Про це повідомляє прес-служба Банку.

Зазначається, що таке рішення продиктовано бажанням забезпечити інфляцію на рівні цілі 5% та підтримати стійке економічне зростання.

 Очікується, що найбільше облікова ставка знизиться впродовж першого півріччя поточного року. Це вплине на подальше зниження вартості кредитів для бізнесу та населення, а також стимулюватиме ділову активність. Разом з тим реалізація низки зазначених проінфляційних ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження може зумовити повільніше зниження облікової ставки.

Натомість у разі прискореної реалізації реформ та суттєвого припливу інвестицій можливе зниження облікової ставки більш прискореним темпом.

Раніше ми повідомляли, що президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе вважає, що збільшити обсяги будівництва вже в найближчі 2-3 роки можливо шляхом доступної іпотеки.


Читать другие новости

02.06.2020
Якщо до кінця II кварталу всі обмеження будуть зняті й бізнес почне відновлюватися, то до кінця року ми можемо говорити про запуск іпотеки
подробнее
27.04.2020
За її словами, в цілому зниження регулятором ключової ставки стало несподіваним для ринку і перевищило очікування.
подробнее
23.04.2020
Таким чином облікова ставка за останній рік скоротилася більше, ніж вдвічі із рівня в 18%.
подробнее
13.03.2020
Січневий прогноз Національного банку передбачав інфляцію 4,8% на кінець 2020 року, однак може бути переглянутий у квітні залежно від подальшого розвитку подій
подробнее