Крах WeWork наближається

07.11.2023   |  Новини
Буквально кілька років тому всі писали про диво стартапу, який орендує офіси, та створює коворкінги. Сьогодні WeWork занепадає. Американські ЗМІ вже повідомляють, що компанія подасть заяву про банкрутство. 

Одна акція WeWork на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE) минулого тижня коштувала менш як 1 долар (точніше 0,84 цента). При цьому їх найвища вартість була близькою до 521 долара. Це сталося у жовтні 2021 року. За 12 місяців ціна акцій WeWork впала майже на 100%. 

У понеділок NYSE призупинила торги акціями компанії WeWork через невизначеність інформації про компанію.

Якщо оператор глобальної мережі коворкінгів WeWork подасть документи для процедури банкрутства, процес буде відбуватися відповідно до процедури Глави 11.  Ця процедура передбачає дозвіл на роботу для компанії до того часу, поки вона працює над планом погашення боргів. Також це дозволить відмовитися від дорогої оренди та передбачає низку інших правових інструментів

Станом на 30 червня WeWork мала борги на 2,9 мільярда доларів через довгострокові позики. Ще 13 мільярдів компанія повинна була виплатити за довгострокову оренду.

Раніше компанія повідомляла, що досягла згоди з кредиторами про тимчасове відстрочення виплати частини боргу. Йдеться про призупинення виплати відсотків з терміном погашення 1 листопада за облігаціями з погашенням у 2025 році.

Що таке WeWork? Це американський стартап, який перетворює офіси на простори для співпраці, а потім здає їх в оренду. Компанія орендує приміщення на короткий термін - навіть на день, місяць або рік. При цьому сама компанія укладає офісні контракти на 5-10 років. Короткострокова оренда вигідніше довгострокової. Різниця між контрактами має становити прибуток компанії.