Ринок землі запрацює вже з жовтня наступного року

19.09.2019   |  Новости

Уряд планує запустити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. Придбати землю сільськогосподарського призначення зможе тільки резидент України, повідомляє «Економічна правда»

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на зустрічі з аграріями.

«Ми розраховуємо на справжній діалог. Почну з того, що в Україні є ринок землі, просто він сірий, тіньовий. Людина, яка хоче купити землю, використовує юридичні механізми, які не мають нічого спільного з захистом права власності», — заявив прем’єр-міністр.

За словами Гончарука, уряду «вкрай необхідно познімати радянські обмеження», в тому числі, обмеження на легальний ринок землі. 

«Ми відкриваємо ринок не одразу, бо до цього треба підготуватися. Ми думали це зробити з 1 липня наступного року, потім проконсультувалися з людьми, що реально обробляють землю і вони сказали, що це не дуже добра ідея робити це влітку. Та ідея, яку ми пропонуємо, робити це з 1 жовтня наступного року», — заявив Гончарук.

Прем’єр-міністр зауважив, що купити землю зможе український громадянин чи компанія, власник якої знаходиться в українській юрисдикції. 

«Купити державну і комунальну землю зможуть на публічних і прозорих торгах, щоб у будь-якої людини був рівний доступ до можливості купити земельну ділянку. Ми гарантуватимемо право тим, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Ми дуже не хочемо, щоб ті, хто зараз обробляє землю, втратили можливість обробляти її надалі. В законопроектах, які ми вам презентуємо, ви побачите, як ми це збираємося зробити», — заявив прем’єр.


Читать другие новости

28.04.2020
Закон, що  вступить у дію з 1 липня 2021 року, передбачає перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів ...
подробнее
31.03.2020
Запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 роки (у попередній редакції з 1 жовтня 2020 року).
подробнее
30.03.2020
По-перше, запуск ринку намічений на 1 липня 2021 роки замість раніше анонсованого 1 жовтня 2020 року.
подробнее