Ринок землі запрацює вже з жовтня наступного року

19.09.2019   |  Новости

Уряд планує запустити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. Придбати землю сільськогосподарського призначення зможе тільки резидент України, повідомляє «Економічна правда»

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на зустрічі з аграріями.

«Ми розраховуємо на справжній діалог. Почну з того, що в Україні є ринок землі, просто він сірий, тіньовий. Людина, яка хоче купити землю, використовує юридичні механізми, які не мають нічого спільного з захистом права власності», — заявив прем’єр-міністр.

За словами Гончарука, уряду «вкрай необхідно познімати радянські обмеження», в тому числі, обмеження на легальний ринок землі. 

«Ми відкриваємо ринок не одразу, бо до цього треба підготуватися. Ми думали це зробити з 1 липня наступного року, потім проконсультувалися з людьми, що реально обробляють землю і вони сказали, що це не дуже добра ідея робити це влітку. Та ідея, яку ми пропонуємо, робити це з 1 жовтня наступного року», — заявив Гончарук.

Прем’єр-міністр зауважив, що купити землю зможе український громадянин чи компанія, власник якої знаходиться в українській юрисдикції. 

«Купити державну і комунальну землю зможуть на публічних і прозорих торгах, щоб у будь-якої людини був рівний доступ до можливості купити земельну ділянку. Ми гарантуватимемо право тим, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Ми дуже не хочемо, щоб ті, хто зараз обробляє землю, втратили можливість обробляти її надалі. В законопроектах, які ми вам презентуємо, ви побачите, як ми це збираємося зробити», — заявив прем’єр.


Читать другие новости

11.09.2019
Голова ради директорів Конфедерації будівельників також підкреслив важливість завершення будівництва вже розпочатих об’єктів за виданими раніше містобудівними у...
подробнее
02.09.2019
Президент Володимир Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначен...
подробнее