Суд встановив, що у грудні 2016 року Мінкульт погодив «Войткону» історико-містобудівне обґрунтування (ІМО) «Реконструкція будівель цілісного майнового комплексу з реставрацією та пристосуванням пам’ятки національного значення «Микільські ворота» з прилеглими будівлями під торгівельно-культурний центр по вул. Івана Мазепи, 1».

У 2018 році фірма звернулася до міністерства з проханням погодити проєкт містобудівних перетворень, розроблений на підставі вказаного ІМО. Однак жодної реакції від Мінкульту не отримала.

У жовтні минулого року «Войткон» повторно звернувся до міністерства з аналогічним проханням. Там відповіли, що розроблення проєктної документації на нове будівництво в історичних ареалах населених місць необхідно здійснювати з урахуванням вимог затвердженого в установленому порядку історико-архітектурного опорного плану. А оскільки у Києві ІАОП не затверджений, то відсутні підстави для погодження проектної документації фірми.

Суд дійшов висновку, що Мінкульт протиправно відмовив ТОВ «Войткон», оскільки «це погодження фірма отримала ще у 2018 році за принципом мовчазної згоди». Погодження проєкту містобудівних перетворень є адміністративною послугою, строк надання якої складає 30 днів. На думку суддів, у випадку із ТОВ «Войткон» Мінкульт не дотримався строку вирішення цього питання, тому проектна документація фірми може вважатися погодженою за принципом мовчазної згоди.

У рішенні вказано, що оскільки відсутні належним чином затверджені межі історичного ареалу Києва, у Міністерства культури немає підстави вважати, що об’єкт знаходиться у межах історичного ареалу.

ТОВ «Войткон» є власником ділянки площею 1,12 гектарів на вулиці І. Мазепи, 1. Поруч ще одна ділянка площею 0,81 гектар за цією ж адресою перебуває у власності ТОВ «Дженерал Комерс». За даними Містобудівного кадастру, у 2010 році на ці ділянки були видані містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва на них багатофункціонального адміністративно-громадського комплексу з апартаментами та паркінгом, з реконструкцією та реставрацією з пристосуванням пам’ятки архітектури «Микільські ворота з прилеглими будівлями (1846-1850 рр.)».