Business All-inclusive: коворкінги в готелях

03.09.2021

Ще зовсім недавно віддалена робота асоціювалася виключно з фрілансерами, креативною індустрією та ІТ-спеціалістами. Але це було до того, як пандемія COVID-19 вплинула на кожну існуючу професію. Щоденні візити в офіс з open-space, мітинги та розмови з колегами за чашкою кави змінилися на zoom-зустрічі в імпровізованих домашніх офісах або коворкінгах.

«Класичне» робоче місце, яке ми знали, змінилося, адаптувавшись до нової реальності. Згідно з дослідженням*, 51% людей хотіли б мати можливість працювати в сторонніх місцях, таких як кав’ярня або коворкінг.

Комерційна нерухомість трансформується, і сьогодні готелі пропонують своїм гостям нову концепцію: гібридні рішення.

Реорганізація вільних площ під коворкінги стала найкращим вибором для готелів, які спеціалізувались на корпоративних заходах та конференціях. У цих закладах вже наявні багато гнучких просторів і конференц-залів, а також сучасне технологічне обладнання для найвибагливішої бізнес-комунікації.

NAI Ukraine — одна з провідних консалтингових та брокерських компаній у сфері нерухомості, підготувала матеріал про найпоширеніші інтеграції коворкінг-просторів у готелі, що наразі реалізуються у світі:

Коворкінг, інтегрований у хол готелю — зона зі зручними робочими просторами, кріслами для відпочинку та кавовими столиками. Приміщення сплановане таким чином, щоб бізнес та відпочинок не заважали один одному.

Такий формат коворкінгів популярний у світових мережах готелів Hilton, Radisson Blu Hotel, Marriott Hotels та Westin Grand Hotels.

Гості цих готелів можуть заздалегідь забронювати собі конкретне місце або переговорну кімнату з усім необхідним технологічним обладнанням.

Гібридні номери в готелях — кімнати, які гармонійно поєднують комфорт готельного номеру з технічно оснащеним робочим простором.

Наприклад, Radisson зберіг у своїх готелях тиху, спокійну обстановку готельного номера, при цьому обладнавши всередині робоче місце: в кімнатах є великий робочий стіл, зручні стільці, кавова машина і надійний високошвидкісний інтернет. Також в гібридних номерах є бездротова клавіатура і миша, переносний динамік з підключенням до Bluetooth і можливість підключати другий екран при необхідності.

Колаборація двох брендів — готелю та коворкінга, які знаходяться в одній або в сусідніх будівлях, та «діляться» своїми клієнтами.

Наприклад, цікавий кейс від засновників першого в Україні капсульного готелю Monotel — готель з цілодобовим коворкінгом Monohub у самому центрі Києва. Коворкінг пропонує open space, переговорні-кімнати, вело-столи для занять спортом, та капсули для відпочинку та сну. Готель та коворкінг мають різні входи, але між собою поєднуються всередині — постояльці готелю можуть потрапити в коворкінг (і навпаки) за спеціальною перепусткою.

Сильний готельний бренд відкриває власний коворкінг

DBI Hotels & Resorts — готельний оператор повного циклу, що пропонує комплексні рішення у сфері готельного менеджменту власникам малих та середніх готелів в Україні та інших країнах Європи. Головний офіс компанії знаходиться у Швейцарії. В Україні оператор керує двома готелями — Ramada Encore Kyiv і Number 21.

Ми запитали Іранта Дюваж, CEO DBI Hotels & Resorts про коворкінг MOIWORKS (Ramada Encore):

«Не беручи до уваги пандемію, традиційні умови оренди готелів та іншої комерційної нерухомості почали змінюватися починаючи з 2015 року. Люди шукають прибуток в економіці спільного споживання. Якщо готель приносить прибуток, власник вправі діяти у відповідності з попитом. На сьогоднішній день ми бачимо попит на 24/7 коворкінги з можливістю проживання.

Ми відкрили власний коворкінг в готелі Ramada Encore Kyiv ще до пандемії. На сьогоднішній день MOIWORKS вже підписав 6 контрактів у Європі та Азії (включаючи Україну). Для мене це чудова місцева компанія з усіма елементами міжнародного бренду, що працює і підтримує українську економіку. І як на мене – це значно краще ніж великий міжнародний бренд».

Матеріал підготовлено PR-спеціалістом компанії NAI Ukraine Анастасією Гавриліною в рамках співпраці з Асоціацією коворкінгів України.

* Future of Work Report 2020: What the Future Holds for Coworking & Remote Work