Будівлі, які змінять світ у 2021 році

12.02.2021

Джерело: edition.cnn.com

Пандемія зупинила роботу над проектами по всьому світу, але тим не менш у 2021 році мають з’явитися нові вражаючі будівлі.

Спроектовані декілька років тому, ці конструкції навряд чи відображатимуть нові пріоритети проектування, які окреслилися під час Covid-19. І все ж вони дуже відповідають стійкому духу найкращої у світі сучасної архітектури.

Від музеїв до майданчиків для мистецтв, це найочікуваніші будівлі CNN Style, які відкриваються або добудовуються в 2021 році.

Бібліотека Far Rockaway, Нью-Йорк

Ця вражаюча публічна бібліотека в районі Далекого Рокавея в Квінсі, штат Нью-Йорк, замінить невелику, але популярну бібліотеку, що раніше була на тому ж місці. Новий об’єкт буде вдвічі більший, площа складе 20 000 квадратних футів.

Світло буде надходити через скляний трикутник біля входу, а також через вражаючу напівпрозору оболонку. За словами архітектора проекту норвезької фірми Snøhetta, золотистий відтінок будівлі відображає колір неба на Лонг-Айленді.

Центр виконавських мистецтв, Тайбей

Через вісім років після початку будівництва Тайпейський центр виконавських мистецтв нарешті готується до завершення в середини 2021 року. Приблизна вартість — близько 192 мільйонів доларів, приваблива будівля  з власною планетою-сферою, яка розташована збоку будівлі, безсумнівно, стане сучасною віхою для столиці Тайваню.

Aquarela, Кіто

Більше ніж через 10 років після отримання Премії Пріцкера,  французький архітектор Жан Нувель продовжує вражати. Серед його останніх проектів — Aquarela, житловий комплекс в районі Кумбаї столиці Еквадору Кіто.

Хоча він складається з кількох окремих дев’ятиповерхових конструкцій, балкони, які з’єднують будівлі по зовнішньому й внутрішньому периметру, надають проекту монолітності. Кам’яне облицювання, дерев’яні вікна та зовнішнє озеленення мають на меті допомогти будівлі асимілюватися з зеленою гірською топографією регіону, одночасно надаючи можливість жителям відчути зв’язок з природою.

Перша фаза повинна завершитися на початку 2021 року.

Готель Green Solution House (GSH), Ронне

Данія незабаром вітатиме гостей першим кліматично-позитивним готелем, будівля розроблена таким чином, щоб заощадити більше вуглецю, ніж викидає протягом усього життя. Служачи новим крилом існуючого готелю GSH на східному острові Борнхольм, конструкція виготовлена майже повністю з дерева, більша частина якого перероблена за допомогою обрізків будівельної та меблевої промисловості. В інших місцях для обробки та утеплення використовували сміття з місцевих гранітних кар’єрів.

Дві архітектурні групи, що стоять за проектом, 3XN та GXN, також розглядали майбутнє будівлі: її окремі компоненти з'єднані за допомогою реверсивних з'єднань, і, отже, можуть бути використані по-новому після закінчення терміну служби готелю.

Будинок угорської музики, Будапешт

Створений відомим японським архітектором Су Фудзімото, цей музей, музичний центр та освітній центр є одним із видатних проектів Liget Budapest, радикальної перебудови найбільшого громадського парку столиці Угорщини.

Будівля розташована поблизу мальовничого озера Варослігет, на її хвилястому даху будуть дерева, що будуть рости скрізь великі перфорації на даху..

Будівля призначена для святкування багатих музичних традицій країни, вона також буде приваблювати відвідувачів парку до громадських приміщень на рівні землі, де завдяки напівпрозорому дизайну буде нівельована різниця між внутрішніми та зовнішніми елементами.

Студентський гуртожиток OurDomain, Амстердам

Ідея про те, що студентам доводиться задовольнятися бездушним, утилітарним житлом, застаріла. Дійсно, це нове житлове містечко в Нідерландах, розраховане майже на 1500 квартир, пропонує студентам Амстердаму ті спільні зручності та озеленення, про які, можливо, покоління їхніх батьків могло тільки мріяти.

Житловий комплекс площею 90 000 квадратних метрів розділений на три естетично виразні будинки. OZ Architect, дизайнерська фірма, яка стоїть за проектом, також сподівається, що введення студентських будинків може оживити комерційну зону, в якій досі переважали офісні будівлі.

Плавучий музичний хаб, Сан-Вісенте

Протягом останнього десятиліття архітектурна група NLÉ експериментувала з інноваційними способами швидко та дешево будувати на воді. Плавуча система фірми Makoko, яка дозволяє місцевим будівельникам збирати збірні дерев'яні модулі у плаваючі A-рами, вже використовувалася для будівництва шкіл в Нігерії та Бельгії.

Остання ітерація системи — це Центр перформансу та мистецтв на Кабо-Верде. У трьох легких конструкціях, що виходять в Атлантичний океан, розмістяться живий перформанс-зал, студія звукозапису та бар, демонструючи, що плавна збірна плаваюча архітектура може запропонувати доступну альтернативу традиційним культурним об'єктам.

Великий театр Сунака Гуанчжоу, Гуанчжоу

Створений лондонськими архітекторами Steven Chilton Architects, цей театр на 2000 місць у місті Гуанчжоу на півдні Китаю був натхненний струмуючою текстурою вишитого шовку. Він також вказує на історію міста як торгового хабу.

Червоне облицювання будівлі прикрашають золоті іллюстрації-татуювання художника Чжан Хунфей.

Зовнішня оболонка будівля складається з тисячі алюмінієвих панелей, що надає будівлі м’яку, скульптурну фактуру, незважаючи на об’ємні розміри. Всередині кругова арена, яка сконфігурована для прийому захоплюючих «360-градусних» вистав.