Крупний інвестор прийде до України, але пізніше

02.12.2019

Згідно даних Держстату, 2019 року Україна отримала $1,8 млрд іноземних інвестицій, з яких 12,9% прийшли у нерухомість. 2020 року очікувати на суттєве збільшення іноземних інвестицій в Україну не варто. Швидше за все, це буде рік перемовин та розвідки невеличкими інвесторами. Про це під час п’ятого міжнародного інвестиційного форуму у сфері нерухомості V Eastern Europe Real Estate Forum заявили аналітики та експерти ринку нерухомості.

Property Times підготував добірку думок експертів щодо інвестицій в український ринок нерухомості.

Радомір Цуркан, керуючий партнер CBRE Ukraine

У 2019 році ми очікували прихід в Україну іноземних інвестицій, однак відчутних змін в інвестиційному кліматі поки що не отримали. В 2020 році швидше за все ми побачимо зацікавлення іноземних інвесторів в українську нерухомість, будуть візити, перемовини та наміри, однак, угоди і реальні гроші прийдуть пізніше. Тому суттєвих змін 2020 року я не очікую.

 

Наталія Кочергіна, партнер і керівник практики нерухомості та будівництва DLA Piper Ukraine

Зацікавленість іноземних інвесторів в Україні помітно зростає. Цього року відбулось багато візитів і перемовин. До українського рітейлу зайшли нові орендарі, яких раніше не було в нашій країні, а це вже перший крок до інвестування.

Для того, аби отримати іноземних інвесторів, нам потрібно боротись із рейдерством та покращувати судову систему.

Володимир Мисак, керівник департаменту ринків капіталу та операцій із земельними ділянками Cushman & Wakefield 

Іноземні гравці на українському ринку нерухомості вже є, однак, вони невеликі. Крупним інвесторам не вистачає додаткових гарантій, фінансової та економічної стабільності в нашій країні.

Однак вітчизняний ринок нерухомості дуже привабливий. І саме зараз час заходити з великими проектами. Бо інвестиції в Україну стають зрозумілими, більш прозорими і захищеними з боку держави.

Ольга Соловей, засновниця Українського клубу нерухомості (URE Club)

Більше 130 мільйонів доларів вкладено інвесторами у сферу нерухомості цього року. Ми прагнемо подолати бар’єр — мільярд інвестицій на рік у сферу нерухомості.

Попередні роки основним іноземним гравцем на ринку був Dragon Capital. Цьогоріч він не єдиний інвестор, активізувалася група Сергія Тігіпко та ще кілька великих груп, які продають-купують активи, земельні ділянки. Іноземні інвестори, які цікавляться нашим ринком — це Туреччина, Ізраїль, і прогнозуємо, що наступного року до них приєднаються ще й європейські країни.

Підготувала Яна Довгань