Чим здивує Peremoga на Ярвалу. Фото

23.07.2020  |  Спецпроекты

Property Times подивився, як готують до відкриття простір ПеремогаSpace.

Доля будівлі на Ярвалу, 15 — подвійна перемога. Колишня музшкола, де викладав Микола Лисенко, колишній готель «Зірка», будівля простояла покинутою два десятиліття. І навіть у такому статусі спромоглася стати надихаючим символом міста — саме її вікна прикрашали портрети киян початку двадцятого століття.

Тепер у «будівлі з портретами» — новий етап. Вже наприкінці серпня тут відкриється простір Peremoga.

«Коворкінг площею 2450 квадратних метрів вміщуватиме 400 робочих місць. Ми налаштовані у серпні відкрити перші поверхи, а всю будівлю — на початку осені», — розповідає Лара Немеш, співзасновниця та управляюча директорка простору ПеремогаSpace.

Ще вже третя трансформація будівлі. Наприкінці XIX сторіччя тут з’явилась одноповерхова будівля з мезоніном, що стала музичним осередком: у 1904—20 роках містилася Музично-драматична школа Миколи Лисенка, перша музична школа з українською мовою викладання, з 1920-х рр. — Музичне товариство ім. Миколи Леонтовича та Перше українське художнє товариство кобзарів. Згодом прямо над цими поверхами добудували ще чотири, довгі роки він служив військовим.  Під час Другої світової в ній розміщувався штаб ППО, про що є окремий знак на фасаді. Згодом переобладнано під готель для військових «Зірка». 20 років будинок простояв пустим, та вимагав не просто ремонту, а реконструкції.

Зараз будівлю практично «перезібрано»: замінені перекриття, підведена інженерія «із великим запасом», змонтовані найсучасніші системи контролю якості повітря і пожежної безпеки. У багатоповерхівки нарешті є ліфт. Відповідно до початкового проекту реконструкції надбудована мансарда. Фасади і стіни коридорів очищені до цегли, її вкриють закріплюючим лаком, підкресливши стиль вулиці.

Перший поверх відданий повністю під ресторан. Величезні вікна в підлогу, безумовно, допоможуть йому завоювати своїх шанувальників. Кухню обіцяють універсальну, з акцентом на швидку їжу To Go з широкою лінійкою кавових напоїв.

На другому розміститься івент-зона з конференц-залами (120 місць) та переговорні кімнати. Сім переговорних кімнат будуть тематичні, їх інтер’єр популяризуватиме історію міста. Вони будуть  присвячені театру «Березіль» Леся Курбаса, учасникам літературних угруповань «Аспанфут» та «Бу-Ба-Бу», художникам та письменникам руху шістдесятників, митцям сквоту «Паркомуна».

Загальна концепція: перший і другий поверхи доступні всім без винятку, доступ на третій і вище ― лише за перепустками (постійними для резидентів та разовими для відвідувачів).

Третій і четвертий поверх — близнюки по плануванням, тут готуються офіси на 5-15 чоловік. «Вони будуть здаватися повністю мебльовані. Ми зараз тестуємо меблі, маємо кілька варіантів і зараз вибираємо найзручніші офісні рішення. Всі меблі — українських дизайнерів та виробників, навіть матеріал закупляють теж в Україні», — підкреслює Лара Немеш.

П'ятий поверх — особливий. Його висота 7,4 метрів, тут облаштують відкриту резидентську зону, з можливістю оренди як індивідуального місця для себе, так і для команди. Частина місць — на «нижньому» ярусі, частина — на антресолях. З антресолей вихід на тераси, з фантастичним видом на місто.

І нарешті шостий, надбудований, поверх, де розміщуються міні-офіси, від двох до десяти місць. Родзинка офісів — вихід на терасу з видом на Ярвал.

На мінус-першому поверсі буде релакс-простір — з зоною медитації, ігровими кімнатами, кінозалом тощо.

«У всіх наших проєктах ми прагнемо поєднувати комфортні робочі простори та надихаючі історії українців. Особливо приємно вдихати заново життя в історичні будівлі, які довгий час занепадали і руйнувалися. Ярвал, 15 — достатньо магічне місце, переконана, що саме нові формати, які ми створюємо, здатні повернути енергію та натхнення у цей будинок», ― коментує Лара Немеш.

Текст: Оксана Гришина
Фото: Тетяна Довгань
Візуалізація та фото до реставрації: ПеремогаSpace