Оновлений Radisson Blu Hotel, Kyiv: поєднання традицій та інновацій

09.10.2019  |  Спецпроєкти

Готельний бізнес в Україні можна нарешті вважати «дорослим». Перший в історії незалежної України готель міжнародного бренду Radisson Blu Hotel, Kyiv біля Золотих воріт завершив повну реновацію.

Radisson Blu Hotel, Kyiv розпочав свою роботу у 2005 році. Реновація стартувала через 12 років, у 2017-му, коли було проведене повне оновлення конференц-залу на першому поверсі, з заміною всіх інженерних комунікацій, аудіо та відео обладнання.

У 2017-18 роках пройшов ремонт всіх 254 номерів. Він проводився у рамках загальної стратегії розвитку Radisson Hotel Group, аналогічні трансформації проходили у всіх країнах. Дизайн нових номерів був розроблений дизайнерським бюро з Північної Європи Lundwall Architects, яке адаптувало традиції скандинавського дизайну під сучасні вимоги.

Номера у Radisson Blu Hotel, Kyiv до реконструкції були у трьох стилях — скандинавському, італійському та морському. У скандинавських номерах інтер’єри були витримані у сірувато-синій кольоровій гаммі, у італійських — насичені тони, у морських — біло-синя палітра. Підлога була вкрита ковроліном.

Оновлені інтер’єри демонструють переваги мінімалізму та функціональності. Основана гама — сіро-фіолетова з яркими акцентами, наприклад, теракотовими кріслами. Підлога у всіх номерах тепер дерев’яна, покрита широкими світлими паркетними дошками (ковролін залишився у коридорах). Елементи та форми промислового дизайну гармонійно поєднуються з натуральним деревом та текстилем, у номерах багато дзеркал, глянцевих поверхонь та світильників, які візуально значно «розширюють» простір. Щодо функціональності: в преміум-номерах облаштована спеціальна робоча зона і плагіни для гаджетів у ліжку, в номерах категорії напівлюкс з'явився окремий робочий стіл і комфортна вітальня, а в люкс-номерах є простора вітальня з диваном, круглим столом і барною стійкою.

Родзинкою всіх номерів є фотографії Києва, причому дуже оригінальні. Для їх створення була заказана аерофотозйомка пам’яток столиці України.

У 2019 пройшов заключний етап — реновація лобі, центрального входу та лобі-бару. «Коли постала задача реновації та розробки нового дизайну першого міжнародного брендового готелю, який почав функціонувати в Києві 14 років тому, ми не хотіли просто відтворити розкішний стиль Radisson. Ми хотіли інтегрувати та відобразити місцеву спадщину, показати зв’язок із Золотими воротами, вулицею Ярославів Вал та оригінальним історичним стилем забудови. Для цього ми шукали українського дизайнера, який міг би це зробити належним чином», — розповідає генеральний менеджер готелю Radisson Blu Hotel, Kyiv та директор по місту Київ Джеспер Хенрксен.

Тендер виграло британське дизайн-бюро OMO. Приміщення лобі, лобі-бару та welcome area поновлено відкритим зонуванням, де відвідувач може спостерігати весь інтер’єр з радіального синього дивану, який розташований на місті, де раніше були три стійки рецепції.

Перетворення лобі вражаюче — простір наче став удвічі більшим. Світлі тони, дзеркальна стеля. Фронтальна стіна лобі прикрашена мідною стрічкою, що символізує плин часу. На стінах — фотопортрети, стилізовані під середньовічний живопис. До речі, позували для них співробітники готелю.

Незабаром у лобі з’явиться невелика бібліотека з художніми виданнями та краєзнавчими книгами, поєднаними з аутентичним локальним декором.

Більшість елементів інтер’єру, мідна скульптура, світильники над баром та меблі, що строїть у лобі, створені в Україні.

«Ми назвали цей проєкт Timeless (Позачасовість). Будівля готелю розташована на місці старовинного оборонного муру, неподалік Золотих воріт та місця всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софійського собору. Вона несе в своїх стінах потужну давню енергію. Наше бачення — поєднати сучасну вишуканість і корпоративний стиль готелю з елементами багатої місцевої історичної спадщини.  Стримана гармонія дерева та каменю в інтер’єрі протиставляється художніми творами та декором минулих століть, де кожен твір має свою історію», — розповідає Наталія Щира, засновник ОМО.

Загалом, у реновацію готелю було інвестовано 8 млн євро. У найближчий час оновлення чекає ще фітнес-зона.

Текст Оксана Гришина
Фото Тетяна Довгань