Вибір будівельних матеріалів та технологій має відповідати класності об’єктів

29.10.2021  |  Спецпроєкти

Український ринок будматеріалів поки знаходиться на етапі становлення, наразі у Мінрегіоні триває робота над розробкою підзаконних нормативно-правових актів, які мають імплементувати у національне законодавство європейський Регламент 305/2011 щодо будівельної продукції. Цей процес має завершитися до 2023 року, а поки що проблеми з якістю будівельної продукції доволі гостро відчуваються на ринку. Тому девелопери мають самостійно контролювати якість матеріалів, які застосовуються на будівництві. Прослідковується чітка залежність якості будматеріалів від класу новобудови — чим вищий клас, тим вище якість. Аби проєкт відповідав заявленому бізнес- або преміумкласу, не має бути компромісів щодо будівельної продукції, навіть за умов постійного зростання цін та подекуди й дефіциту на певні позиції. Лише ретельний підбір матеріалів гарантує якість об’єкта, яка буде відповідати його класності.

З чого будуються сучасні житлові комплекси бізнес- та преміумкласу розглядаємо на прикладі двох проєктів від девелопера «Інтергал-Буд».

ЖК Голосіївський

Будівництво житлового комплексу «Голосіївський» стартувало в лютому 2021 року, це один з об’єктів компанії «Інтергал-Буд» у сегменті бізнес. 

«Оскільки проєкт позиціонується в класі бізнес, ми ретельно підійшли до підбору будівельних матеріалів. Маючи багаторічний досвід роботи як з імпортною, так і з вітчизняною продукцією, ми проаналізували пропозицію на ринку, й визначилися з основними матеріалами й технологіями, які наразі застосовуються при будівництві ЖК «Голосіівський», — коментує керівник проєкту Роман Желтянніков.

Зовнішні стіни виконуються з «дихаючих» керамоблоків. «Переваги використання у будівництві саме керамоблоків очевидні. За характеристиками вони не програють цеглі, а, навіть, виграють, — пояснює Роман Желтянніков. — Дешева цегла часто не відповідає стандартам за рахунок недопалу і використання старого обладнання. Через це вона втрачає міцність, псується. Правильно ж вироблений керамічний блок — це чиста глина, без шкідливих домішок. Крім того, саме за рахунок використання якісного високотехнологічного керамоблока, який за розміром більший за цеглу, вдається, по-перше, знизити витрати на закупку цього матеріалу і, відповідно, їхній вплив на загальну вартість квадратного метра, а, по-друге, економити час на кладку і зводити будинки швидшими темпами».

Для утеплення фасаду використовується мінеральна вата TM IZOVAT FASAD. Серед основних переваг матеріалу: екологічність, високі шумо- та звукоізоляційні характеристики, стійкість до високих температур — можна використовувати навіть при температурі до + 1000 °С, при цьому забезпечується повна пожежна безпека.

Мінеральна вата не гниє, не піддається знищенню комахами, гризунами або черв'яками, а також не створює умов для розвитку мікроорганізмів, володіє хорошими паропроникними властивостями й не накопичує вологу, що дозволяє підтримувати оптимальний мікроклімат в приміщеннях, не залежно від пори року.

Для скління в новобудові використовуються металопластикові конструкції компанії REHAU з застосуванням тонованого мультифункціонального скла. Профільні системи REHAU постачаються в Україну виключно з заводів в ЄС (Польща, м. Шрем), а якість та екологічність продукції REHAU підтверджені сертифікатами європейського та українського зразка. «Використання тонованого мультифункціонального скла у склопакетах забезпечує захист від сонця та енергозбереження одночасно, — коментує Роман Желтянніков. — Влітку таке скло захищатиме мешканців квартир від спеки, взимку воно працює за принципом енергоощадного склопакета. Срібне покриття відбиває теплове випромінювання, наприклад, від опалювальних приладів, утримуючи тепло усередині приміщення».

Особливу увагу приділили підбору обладнання, яке буде встановлено в будинках. Всі під’їзди будуть оснащені сучасними ліфтами підвищеного класу з ексклюзивним оздобленням кабін та порталів. Ліфтове обладнання сертифіковане та має високу якість виконання. В кожній секції працюватиме по 2 підіймача — пасажирський та вантажний.

Опалення та подачу гарячої води буде забезпечувати власна котельня, оснащена газовими котлами відомого італійського концерну Ferroli S.p.A. — одного зі світових лідерів з виробництва опалювальної техніки.

В комплексі передбачається використання базової системи комплексного захисту Ajax з можливим розширенням до рівня «розумний дім».

БФК INTERGAL CITY

Багатофункціональний комплекс INTERGAL CITY — флагманський проєкт компанії, позиціонується в класі преміум, тут застосовуються не лише високоякісні, а й інноваційні матеріали. Так, в INTERGAL CITY вперше в Україні будуть встановлені унікальні міжквартирні шумопоглинаючі перегородки на основі металевого каркаса та акустичної мінеральної вати. Такі перегородки мають високі звукоізоляційні характеристики, це допоможе забезпечити комфортні умови проживання для майбутніх мешканців й належний рівень приватності.

Крім того, такі конструкції здатні забезпечити високі показники безпеки, бо мають протизламні властивості, що підтверджено європейськими сертифікатами. Для забезпечення даного параметра всередині перегородки між гіпсокартоновими листами розміщені листи оцинкованої сталі. Також один з обов’язкових компонентів перегородки — негорюча акустична базальтова вата. Для зручності проведення оздоблювальних робіт міжквартирна перегородка облицьована гіпсокартоном, що забезпечує ідеальну рівність стін.

«Для того, аби підкреслити високі видові характеристики комплексу й при цьому забезпечити максимальний комфорт, ми обрали панорамні вікна преміум-класу Reynaers з надійними та довговічними алюмінієвими конструкціями», — коментує Олександра Коваль, керівниця проєкту.

Серед інших передових рішень, які застосовуються при будівництві БФК, можна виділити також навісні вентильовані фасади з посиленою теплоізоляцією, систему вентиляції з автоматичним управлінням, систему «розумний дім» тощо. Окрім того, компанія «Інтергал-Буд» приділила чималу увагу питанню подачі свіжого повітря у кожну квартиру. Для цього проєкт оснащено автоматичною системою вентиляції з поверховим кондиціонуванням та рекуперацією тепла.

«Ми суворо слідкуємо за тим, щоб на будівництво постачалася продукція належної якості, безпосередньо на об'єкті службою технагляду здійснюється вхідний контроль якості будівельних матеріалів, які використовує «Інтергал-Буд»,  — зазначає Олександра Коваль — Умовами контрактів передбачені санкції в разі, якщо продукція, яку поставляють, не відповідає заявленій якості. Крім того, наші технічні спеціалісти постійно вивчають ринок будівельних матеріалів та технологій, орієнтується на світові тренди щодо енергозбереження та сталого розвитку, адже ми розуміємо, що наші проєкти мають «жити» в часі».