Архітектурні проєкти, які не були реалізовані

11.05.2021

Property Times починає серію публікацій, в яких будуть представлені архітектурні проєкти, що були розроблені українськими архбюро, але з певних причин так і залишилися в стадії проєкту або концепції.

Команда Archimatika представила два столичних проекти та концепцію будівлі Нацбанку Казахстану.

БЦ класу В +

Статус: проєкт
Тайм лайн: 2011
Площа: 13 500 кв. м
Локація: Київ, вул. Січових Стрільців, 23

Проект передбачав реконструкцію колишньої фабрики з надбудовою під офісний центр класу «В +».

Первісна ідея замовника полягала в реконструкції виробничого корпусу з надбудовою декількох поверхів. Це дозволяло б підняти орендну площу до обумовленого мінімуму. Технічним обстеженням будівлі було підтверджено можливість його надбудови, так як фундаменти будівлі свого часу були розраховані на важке друкарське обладнання.

Книжкова фабрика була побудована за радянських часів, це промисловий об'єкт, який за своїми габаритами і парцеляції вибивається з навколишньої історичної забудови. Сусідні з ним будівлі мають більш дрібну клітинку вікон і меншу протяжність фасадів. Ми залишили старий каркас будівлі, який «переодягли» в нові фасади, які розбили на пропорційні сусіднім будівлям блоки, зменшували розміри вікон, робили їх більш дробовими, пропорційними, відповідних більш дрібного осередку вікон сусідніх будинків.

Скляні верхні два поверхи уступами йшли в глибину будівлі, щоб візуально зменшити обсяг і максимально розчинити його вгорі, відображаючи небо.

Матеріал фасаду — керамограніт, пофарбований алюміній, скло.

Проєкт був прийнятий замовником, пройшов державну експертизу, отримано дозвіл на будівництво.

З проєктом, побудованим на даній ділянці, можна ознайомитися за посиланням.

ЖК по вул. Воскресенська

Статус: ініціативна концепція
Тайм лайн: 2014
Площа: 84 840 кв. м
Локація: Київ, вул. Воскресенська, 2а

 

Майданчик цікавий тим, що знаходиться поруч з озером і великим парком. Забудовником був виконаний проєкт висотою в 16-18 поверхів, будівлі утворювали колодязь на ділянці, по всій території їздили автомобілі, були розташовані гостьові парковки, яких явно не вистачало, архітектура будівлі була досить сумна.

Ми виступили з ініціативою і розробили концепцію зміни цієї забудови зі збереженням ТЕПов, закладених в попередньому проєкті, але боролися за те, щоб знизити деякі секції для створення більш співмасштабної для людини забудови. Зберегли центральну частину ділянки для створення пішохідного двору, розкрили його на південь, забудову розташували периметрально з урахуванням всіх навколишніх будинків і необхідності їх інсоляції. Виконали такий тривимірний розрахунок, який показав нам, де ми можемо розставити акценти, розмістили в цих місцях крайові секції максимально високі з розташуванням на торцях великих балконів з терасами, на яких можна насолоджуватися розкриваються видами. Таким чином вийшли цікаві силуети, зробили полускатні фасади, в які врізали тераси, а в малоповерховії секції зробили похилі покрівлі для створення більш цікавих квартир на верхніх поверхах з підвищеною висотою стелі, з антресолями.

Під стилобатом розташували паркінг, на ньому організували загальний двір, який мав достатній периметр і з якого також розкривалися хороші види на пейзажі прилеглої території.

З проєктом, який буде побудованим на даній ділянці, можна ознайомитися за посиланням.

Будівля національного банку Казахстану

Статус: ініціативна концепція
Тайм лайн: 2015
Площа: 73 560 кв. м
Локація: Нур-Султан, вул. Новий Оринбор

Проєкт розроблявся для участі в бліц-конкурсі на створення концепції нової будівлі банку в Нур-Султані. Проєкт повинен був відповідати статусу і амбіціям міста, що розвивається, і його потрібно було виконати за тиждень.

У команди Archimatika виникла ідея взяти один з візуальних образів Казахстану — гори, яких немає в рівнинному місті Нур-Султан, до того ж гірські вершини зображені на декількох номіналах банкнот тенге.

Друга асоціативна лінія запропонованого нами способу будівлі — флуктуаційні графіки перманентних змін фінансових індексів, графічно подібні гірським пейзажам.

Ділянка, на якій передбачалося розмістити нову будівлю національного банку, розташована уздовж вулиці Новий Оринбор, і входить до складу території, яка активно забудовувалася в рамках підготовки проведення ЕКСПО 2017, і розвиток якої планувалося продовжити і після проведення ЕКСПО.

Проєктувальники нарізали досить велику по ширині будівлю на відповідні для офісів секції, об'єднали їх між собою атріумами в центрі будівлі. Ці загальні криті простори в умовах різко континентального клімату формують комфортні громадські зони в будь-який час року, оскільки вони захищені від жаркого сонця влітку і суворих морозів взимку.

За рахунок чергування прозорих і матових частин скління зменшується надходження кількості сонячної енергії, що скорочує потребу в кондиціонуванні приміщень влітку, крім того це формує динамічний ефект на фасаді.

Завдяки виразному образу і сучасним прийомам скління вийшов цікавий проєкт, хоча він виконаний був всього за тиждень.


Читати інші статті

24.08.2018
В начале августа «Агенти змін» и компания ARCHIMATIKA провели мероприятие «Доказательное проектирование», одной из тем которого стал вопрос развития городов на ...
детальніше
10.08.2018
Краткий словарь градостроительных терминов, объясняющих развитие современное городов
детальніше