Grand Boulevard: Як виглядає оновлений готель на бульварі Шевченка

04.02.2022  |  Спецпроєкти

Наприкінці лютого «Інтергал-Буд» планує відкрити відреставровану історичну будівлю на бульварі Шевченка, 4. Що вдалося зберегти і як змінилися інтер'єри — у Спецпроєкті від Property Times.

«Реставрація історичної будівлі на бульварі Тараса Шевченка, 4 на завершальному етапі. Наразі закінчуються оздоблювальні роботи та меблювання номерів. Орієнтовно наприкінці лютого відбудеться відкриття», — повідомила комерційний директор будівельної компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

Історична будівля зведена в 1901 році за проєктом архітектора Зекцера як прибутковий будинок.

Спочатку у підвальному поверсі було три квартири та один магазин; на першому розміщувався гідропатичний заклад на дев'ять кімнат, окрема ванна зала; починаючи з другого поверху — прибуткові дев'яти- та семикімнатні квартири (по дві квартири на поверсі). Оздоблення квартир включало поліхромні ліпні плафони парадних приміщень, групи, карнизи. Будинок був обладнаний пасажирським та двома вантажними ліфтами, системами водяного опалення та електричним освітленням.

Доля будинку цікава. У різні роки у ньому мешкали лікар-дерматолог Людвіг Горецький, художник Микола Івасюк, письменник Ісаак Бабель. Окрім яскравих жителів, на початку XX століття у прибутковому будинку квартирувалися Товариство міських залізниць, лікарні, у 20-ті роки Український геологічний комітет та Український науково-дослідний геологічний інститут ВУАН. У 1944-1958 роках садибу займав виконком Київради. У 1958 будинок переобладнано під готель «Ленінградський», у 1990-х перейменовано на «Санкт-Петербург».

Компанією «Інтергал-Буд» у рамках охоронного договору відновлено мармурові сходи, ліпнину, відреставровано вхідні дерев'яні двері, збережено історичні фасади та елементи інтер'єру, але трохи змінено планування. 

Попри те, що спочатку ліпнина була поліхромною, прийнято рішення на користь стриманого майже монохромного інтер'єру сходів та вхідної групи: білі та темно-сірі панелі з ліпнинами.

У готелі буде близько 120 номерів. Представлено два формати для подобової оренди та на більш тривалий термін, але в кожному є мінікухня з варильною поверхнею. Номери для гостей, які вибирають тривалий термін проживання, пропонуються з більшою площею. Високі, майже 4-метрові стелі та балкони з видом на бульвар, яскраві та зручні сучасні меблі. Номери оздоблені стриманою графікою. Загалом номери мало кого можуть залишити байдужими.

Бронювання номерів Grand Boulevard буде відкрито після приймання готового комплексу, орієнтовна ціна від EUR100.

У майбутньому готель пройде категоризацію «чотири зірки».

На мінус-першому поверсі Grand Boulevard зарезервовано приміщення під казино, зараз тривають переговори з операторами. Тут же на мінус-першому поверсі запроєктований конференц-зал площею 200 кв. м.

Крім цього, частина напівпідвального поверху та приміщення на першому займе ресторан, який має працювати на готель та зовнішній потік.

«Формат (ресторану), швидше за все, ближче до міського кафе, інтер'єр, що відповідає статусу будівлі. Також буде в готелі спортзал, салон краси, послуги, турагентство, квітковий магазин, бутикова зона та ін. Зараз ведемо переговори з орендарями цих приміщень. У дворі плануємо розмістити паркінг на 30 машиномісць», — повідомила Лаєвська.

Інвестиції в реставрацію вже становлять понад $10 млн.

«Інтергал-Буд» ухвалив рішення про самостійне управління Grand Boulevard, ґрунтуючись на успішному досвіді управління Rius Hotel Lviv.

Автор: Оксана Гришина
Фото: Інна Оскольська