Every breath you take. Навіщо в офісі припливно-витяжна вентиляція?

15.09.2021   |  Блоги

Марина Леоненко

заступник директора з виробництва компанії Aerostar Group 

Вентиляція у приміщенні безпосередньо впливає на здоров’я та продуктивність співробітників.  Припливно-витяжна система вентиляції на сьогодні є найкращим варіантом для офісних приміщень.

Витяжка відпрацьованого повітря та приплив чистого — однаково важливі для приміщень, де працюють люди. 

Чим загрожує відсутність витяжки та припливу у вашій вентиляції?

  • Якщо немає витяжки — бруд, пил, запахи, випромінювання від техніки, хімічні речовини, відпрацьоване повітря, волога перебуватимуть у приміщенні, і цим дихатимуть люди. Якщо відсутній приплив — шансів на оновлення повітря у приміщенні немає.
  • Підвищена вологість, яка виникає через відсутність витяжки, згубно впливає на здоров’я працівників, з часом руйнує меблі, техніку, металеві предмети, стіни, провокує появу цвілі.
  • Млявість, головний біль та сонливість через підвищення рівня CO2, кашель від пилу — усі стани, що викликають дискомфорт, пов’язані з поганою якістю повітря без витяжки забруднених та припливу свіжих очищених повітряних потоків.

Варто пам’ятати:

  • Витяжка та приплив однаково важливі! Краще забезпечити вентиляцію комплексною установкою.
  • Провітрювання — це не вентиляція. З відкритими вікнами ви отримуєте не лише повітря (наскільки воно чисте — питання суперечливе), але й пил, шум, комах та багато інших речей, які вам точно не потрібні в офісі.

Припливно-витяжна вентиляція: принцип роботи та переваги

Припливно-витяжна вентиляція — найбільш функціональна система з високими показниками енергоефективності. 

У комплект установки входять сталевий корпус із теплоізоляційним покриттям, фільтри, мотори, нагрівальний елемент, автоматика. 

Установка приховано монтується в системи підвісних стель у коридорах офісу під час будівництва або ремонту. З вулиці чистий повітряний потік йде повітроводами й подається в кабінети, іншими повітроводами забруднене повітря виводиться назовні. 

Надзвичайно ефективною є модифікація припливно-витяжної вентиляції з рекуператором. У такій системі тепле відпрацьоване повітря взимку виходить через теплообмінник, і віддає тепло холодному повітрю, яке входить. У приміщення повітря потрапляє чистим та підігрітим. Влітку повітря, яке надходить, охолоджується. 

Контроль мікроклімату відбувається автоматично. Повітря очищається, фільтрується, нагрівається, охолоджується, осушується, зволожується — залежно від ваших потреб.

Офісна вентиляція: як проєктувати 

Перед встановленням вентиляційних систем обов’язково потрібно провести проєктування та відповідні розрахунки. Купівля установки навмання ні до чого хорошого не призведе.

Нормативні параметри мікроклімати в офісі визначаються ДБН В.2.5-67:2013   Опалення, вентиляція та кондиціонування. Зокрема, при розрахунках враховуються фактори кліматичних зон, теплопритоки, локальні фактори комфорту, види діяльності та властивості одягу людей, які працюють в приміщеннях. 

Проєктування офісної вентиляції відрізняється від створення вентиляційної системи звичайного житлового будинку. В офісних центрах є кабінети, переговорні кімнати, конференц-зали, кімнати для куріння, санвузли, коридори тощо — всі приміщення мають різні вимоги до вентиляції. 

Повітрообмін розраховується на одну людину: показник коливається в діапазоні 11-100 м³/год.

Згідно з державними будівельними нормами обов’язково враховують:

  • випаровування і виділення, обумовлені діяльністю людей, що знаходяться в приміщеннях офісів;
  • випаровування і виділення речовин, що забруднюють, з будматеріалів і покриттів, меблів, кондиціонерів, офісної техніки;
  • як правило, розрахунок системи ведеться для приміщень, де куріння заборонено.

Під час проєктування припливно-витяжної вентиляції в офісі важливо уникнути перетоків повітря із різних приміщень.

Коли неочищена повітряна маса з однієї кімнати потрапляє в іншу, разом з нею у приміщення потрапляють усі хвороботворні мікроорганізми. В умовах пандемії або сезонних епідемій грипу така ситуація особливо небезпечна.

Припливно-витяжна установка для офісу: вибираємо за потужністю 

Вибір припливно-витяжної вентиляції цілком залежить від параметрів офісного приміщення.

Маленький приватний кабінет нотаріуса, величезний офіс кол-центру, офіс-лофт креативної агенції, оупенспейс у банку, кабінети в адміністративних будівлях, коворкінг із зонами для роботи, переговорів і відпочинку — усі ці типи офісів потребують установок з різними потужністю та характеристиками.

Для офісів середніх площ використовується обладнання CROSSSTAR. Це енергоощадна припливно-витяжна установка з роторним рекуператором, яка має продуктивність від 1 000 м³/год до 14 000 м³/год. Використовується у громадських будівлях — офісах, банках, магазинах, та інших об'єктах, де важливе мінімальне енергоспоживання. 

Для менших приміщень підходить CROSSSTAR MINI, її продуктивність — до 1 400 м³/год. Також для невеликих офісів обирають установку SLIMSTAR PAP — продуктивність 500 м³/год або 1000 м³/год.

Втім, просторі оупеспейси, кол-центри, окремі офісні будівлі великих компаній, масштабні бізнес-центри можуть потребувати більш потужного обладнання.

Це може бути GREENSTR (продуктивність від 1 500 м³/год до 25 000 м³/год), ця установка підходить для приміщень з підвищеними вимогами до чистоти.

Для найбільших офісів використовується GLOBALSTAR — продуктивність такого обладнання досягає 120 000 м³/год.

Окрім того, обладнання Aerostar може вирішувати «одвічне» питання офісів. Одним «дує», іншим — «душно»: ця напіванекдотична ситуація здатна суттєво зіпсувати стосунки між співробітниками. 

Aerostar виробляє повітророзподільні елементи, зокрема, дифузори. Дифузори дозволяють індивідуально регулювати напрям повітря для кожного, хто знаходиться у приміщенні. Грамотно спроєктуйте вентиляцію, і в колег не буде жодних приводів сваритися. 

Професійну допомогу при підборі припливно-витяжної установки нададуть спеціалісти Aerostar Group. 

У нашому портфоліо — БЦ Astarta Organic Business Centre (перший офісний центр України, сертифікований BREEAM), бізнес-центри Avenue 53, Platforma, Hillfort, AZOR, три корпуси Unit City, офіс Інтергал-Буд у БЦ M8, Бізнес-сіті «Технопарк» (м. Львів), БЦ Dominant Plaza (м. Львів), офіс Enhanced Resource Company (м. Київ), офісні приміщення вул. М. Максимовича (м. Київ), офісна будівля на вул. В. Антоновича, 112-а (м. Львів), офіси в ЖК «Сонячна брама», БЦ «РиФ» (м. Мінськ) та багато інших об’єктів.


Фото: офіс Інтергал-Буд, БЦ M8

Якщо для вашого офісного простору потрібне унікальне обладнання з індивідуальними характеристиками, ми допоможемо обрати комплектацію установок з додатковими опціями, яке повністю задовольнить ваші потреби.

Зателефонуйте нам:  +38 (044) 35 121 35