Вігго Гармст: Дизайнеру і архітектору важливо бути гіперлокальним з глобальним складом розуму

20.05.2019

Місто — це люди. Це одна із головних ідей Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions в Києві, який відіграє важливу роль в репрезентації потенційних ідей та концепцій навколишнього середовища. Property Times вдалося поговорити з одним із гостей заходу — Вігго Гармстом, партнером та дизайн-директором офісу Henning Larsen в Копенгагені.

— Які основні проблеми стоять перед архітекторами громадських просторів в сучасному світі?

— Перш за все, це взаємодія між зацікавленими сторонами, щоб створювати кращі приклади доступних і демократичних місць загального користування.

— Як вирішити ці проблеми?

— Варто пробувати вибудовувати комунікацію між муніципалітетами, користувачами, землевласниками, інвесторами/забудовниками і зацікавленими сторонами від самого раннього етапу, щоб наповнити весь архітектурний процес стратегічними ідеями. У Henning Larsen ми віримо у важливість того, щоб бути гіперлокальним з глобальним складом розуму для створення нових міських просторів і громадських місць.

— Як створити зручну для людини архітектуру? Які її основні правила?

— В основі — дружній дизайн і прагнення до рівності і доступності. Я вважаю, що ми повинні надати архітектуру, яка здатна працювати, а не тільки архітектуру, яка є актом уявлення чого-небудь.

— Які основні тенденції в світі архітектури та дизайну?

— Висотність як типологія стає все більш універсальною. Це особливо помітно, коли йдеться про можливі поєднання різних форматів, які вона може вмістити, а також про те, як ми розглядаємо те, що вежа може зробити для громадськості. Завдання не тільки на рівні землі, а й через всю структуру. Інша тенденція, яку ми спостерігаємо, це дерев'яні конструкції. Ми використовували дерево як конструкційний матеріал протягом тисячоліть, але лише нещодавно просунулися в тому, як ми використовуємо його в сучасному дизайні. Поки це ще на ранніх стадіях, але потенціал дуже захопливий.

— Який ваш прогноз для ринку дизайну та архітектури в світі і в Україні зокрема?

— Я вірю, що ми поступово починаємо розуміти, що ми всі пов'язані; наше мислення стає все більш глобальним. Але я думаю, що також буде формуватися мислення і розуміння різних процесів у місцевих жителів. Цей новий місцевий рух, збагачений знаннями, отриманими в процесі глобалізації, збагатить всі галузі. Основні архітектурні теми, які, безсумнівно, зміняться в зв'язку з цим мисленням, — це мобільність, здоров'я, щільність і стійкі стратегії розвитку.

— У чому основна проблема сучасних мегаполісів, зокрема Києва?

— Мегаполіси в цілому несуть відповідальність за створення ідентичності і близькості, а також за надання місця для людських потреб, не дивлячись на труднощі, що виникають в світі, яким керують комерційними силами. Я вважаю, що від мегаполісів до зростаючих міст ми стикаємося із загальною проблемою: забезпечення сталого дизайну і повсякденних практик в умовах стресу. Врешті-решт, це основне питання, коли йдеться про створення більш придатних і комфортних для життя середовищ. Дизайн та інновації будуть ключовими.

Спілкувалася Вікторія Берещак


Читати інші статті

08.10.2018
Property Times удалось побеседовать с одним из хедлайнеров международной конференции Architecture of Future — британским архитектором египетского происхождения ...
детальніше
18.05.2018
О том, как можно исправить эти недостатки и какие мировые тренды городского планирования можно применить в Киеве, Мартайн рассказал в эксклюзивном интервью Prop...
детальніше