Заміська нерухомість столичного регіону: детальний аналіз сегменту від Property Media

01.06.2021

Минулоріч Property Media підготував перший аналіз котеджних містечок Київської області. Пандемія та локдаун викликали суттєвий сплеск зацікавленості з боку інвесторів до формату заміського життя. За рік ця тенденція закріпилася, ми дослідили, що змінилося на ринку котеджної нерухомості, який формат переважає, вивчили середню вартість квадрату за районами. Повний звіт буде представлено 2 червня на форумі «Актуальні тренди нерухомості».

Основні показники

В цілому в області в 2020 році сумарно будувалося більше кв. м житла, ніж у Києві Так за підсумками року, в Київській області ввели в експлуатацію 1 199 708 кв. м житла в порівнянні с 285 694 кв. м в столиці.

З початку 2020 року до кінця квітня 2021 року в Київській області отримали документи про введення в експлуатацію 6445 одно- та двоквартирних будинків, котеджів, дач і садових будиночків (за даними ДАБІ Київської області).

Якщо ж взяти вторинний ринок, то в продажу понад 15 000 об'єктів (в квітні 2020 року — понад 17 000), з яких більше 10 000 приватних будинків, +1743 котеджів, 1554 таунхауси, 925 садових будинків і 686 дуплексів. У порівнянні з минулим роком збільшилася пропозиція таунхаусів і котеджів, скоротилася вдвічі пропозиція дач і садових будинків.

Зростання цін

За минулий рік ціни на приватні будинки та котеджі (а також формат таунхаусів і дуплексів) зросли від 10 до 50% в різних напрямках і локаціях. Зростання цін відбулося й на земельні ділянки у всіх напрямках в зоні до 80 км від столиці, найбільший стрибок спостерігається в зоні до 25 км від Києва.

На вартість заміського житла традиційно, крім формату (котедж/таунхаус/квадрекс), впливають й  інші чинники такі, як розташування (напрямок, близькість до столиці, близькість до водойм і лісу), кількість землі, яка входить до вартість покупки, якість будівельних матеріалів, інфраструктура в складі КМ або в найближчому оточенні, стадія готовності. З менш значущих чинників — бренд забудовника.

У минулому році за нашими оцінками сама «коробка» складала від 50 до 70% у вартості об'єкта заміського житла. У цьому ж році, в зв'язку з ростом цін на земельні ділянки, зросла частка землі в структурі ціни.

Тренди

На розвиток заміського формату житла активно впливають глобальні тренди такі, як екотренд та прагнення жити ближче до природи.

З ростом вартості життя в столиці багато переосмислюють свої можливості і потреби. При досягненні певного рівня достатку, для багатьох саме заміські будинки і комплекси є наступним етапом в зростанні добробуту та статусу. Для більшості переїзд за місто в приватний будинок або котеджний комплекс — це і можливість бути в певному оточенні. Зростання продажів заміської нерухомості завжди збігається з ростом добробуту населення.

Сьогодні ми спостерігаємо посилення конкуренції в заміському сегменті, цо може призвести до того, що пропозиція незабаром перевищить попит. Досі на ринку у продажу є об'єкти, побудовані до 2008-2010 року, але незважаючи на свою привабливу вартість (нижче ринкової), вони не відповідають сучасним вимогам покупця. Девелоперам з цього сегмента варто більше уваги приділяти саме маркетингу та якісній розробці переваг потенційних покупців.
 

Якщо вас цікавить детальний звіт і маркетинговий аналіз, звертайтесь за телефоном 0676567681 або пишіть на електронну пошту o_solovei@ureclub.com, Ольга.