Депутати вдруге продовжили мораторій на стягнення заставного житла за іпотекою у валюті

16.09.2020   |  Новости

Верховна Рада прийняла закон № 3640 про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Тепер вже з пропозиціями Президента України Володимира Зеленського.

За закон проголосували 297 нардепів.

Що це означає:

  • документ подовжує мораторій на стягнення майна за валютною іпотекою, який діє з 2014 року, на шість місяців;
  • із закону вилучається положення, за яким «не може бути примусово стягнуто (відчужене без згоди власника) інше майно (майнові права), в тому числі за договорами застави/іпотеки або згідно з кредитним договором»;
  • не будуть відбирати єдине житло позичальників, яке було закладене в якості забезпечення виконання зобов’язань.

Таким чином, подовжено мораторій на стягнення майна, якщо таке «нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя (якщо загальна площа житла становить не більше 140 кв.м. для квартири і 240 кв.м для будинку) або є об’єктом незавершеного житлового будівництва, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна».

Нагадаємо, 15 липня фінансовий комітет ВР підтримав законопроєкт № 3640 Олександра Дубінського, який передбачає, зокрема, продовження дії мораторію на стягнення майна за валютними кредитами, У НБУ заявили, що цей законопроєкт ставить під загрозу доступну іпотеку. 16 липня Верховна Рада прийняла у цілому законопроєкт № 3640. 17 липня Президент Володимир Зеленський ветував та надав свої пропозиції до закону № 3640, який передбачає, зокрема, продовження дії мораторію на стягнення майна за валютними кредитами, у тому числі іпотечними.


Читать другие новости

24.09.2020
Перший заступник міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський наголосив, що Мінрегіон вже має план щодо реалізації 305 регламенту. «У ньому вже більш...
подробнее
22.09.2020
Згідно із порівняльною таблицею законопроєкту на таку ж суму пропонується зменшити видатки на обслуговування державного боргу.
подробнее
21.09.2020
Зазначається, що із 480 аукціонів — 4 з оренди, решта — пов’язані з продажем майна, в основному металобрухту та списаних автівок.
подробнее
18.09.2020
Старт процесу передачі в концесію запланований на 2020 рік.
подробнее