Реконструкція павільйону «Квіти України» у Києві: забудовник запропонував активістам співпрацю

23.06.2021   |  Новини

На Січових Стрільців, 49 у Києві планують реконструювати модерністський павільйон «Квіти України». Це вже викликало занепокоєність місцевих активістів. Але керуючий партнер цього проекту Олексій Пишний у дописі на facebook зазначив, що ніяких висоток, житлових будинків у 20-ть поверхів в даному місці не проєктувалося і не буде проектуватися.

«Неодноразово вимовляв і вимовляю фразу: "Ми строго дотримуємося норм етики і чинного законодавства України". Верхня відмітка останнього експлуатованого поверху 27 метрів і на цьому крапка. Тобто 8 поверхів над рівнем землі і один вниз. Ми уважно вивчили конструктивні особливості будівлі та прийняли рішення максимально зберегти деякі його частини», -  каже Пишний.

Реставрація фасадів та реновація інтер'єрів буде проведена як з боку вулиці Січових Стрільців, так й у частини
будівлі, яка знаходиться з боку вул. Гоголівська.Також будуть збережені  цінні фрагменти інтер'єру і кольорових
вітражів, обіцяє Пишний.

За словами Пишного спільно з лауреатом державної премії України з архітектури Григорієм Духовичним вже вироблено архітектурне рішення, але забудовник готовий провести відкритий конкурс концепцій і спільно з професійним журі та небайдужими городянами вибрати переможця, чий проект надалі буде реалізований.

«Хотілося б реалізувати дуже цікавий простір, щоб не тільки бізнес-резидент будівлі, але будь-який  киянин міг ним користуватися й проводити в ньому час відпочинку, ділові або творчі зустрічі. Підземний поверх можна розглянути як зону паркінгу або продуктового рітейлу з окремою вхідною групою з боку вулиці Гоголівської», -  зазначив Пишний.

Організатором конкурсу буде обрана професійна команда, яка провела вже не один подібний конкурс.

А ось  з диким виноградом, що зараз прикрашає фасад, поки що прийдеться попрощатися: рослини доведеться тимчасово пересадити і подальша їх доля стане зрозумілою після вибору концепта-переможця. Технічним завданням буде передбачено створення  подібного рослинного оформлення фасаду,  та забудовник готовий взяти на себе зобов'язання щодо його реалізації.

Звертаючись до активістів Пишний попросив їх взяти посильну участь у проекті. «Говорячи простою мовою, гроші наші, а ідеї  - громадські. Ми з радістю вислухаємо будь-які розумні пропозиції і постараємося їх врахувати. Давайте разом створимо ще одну креативну концепцію і точку тяжіння в нашому місті!», - резюмував він.

У цьому випадку позиція забудовника, судячи з усього була почута. 23 червня на сторінці спільноти активістів «Зберегти Квіти України»  з'явився допис про візит до будівлі разом з представниками забудовника, під час якого громадяни могли оцінити збереженість та стан внутрішнього оздоблення  будинку. 

«Цей огляд дав розуміння, що збереження будівлі та розумна реновація - можливі. Тому вже готуємо подальші кроки!»,  -  зазначається у дописі. 

Ми будемо слідкувати за подальшою долею співпраці забудовників та активістів на цій локації.

Нагадаємо, «Квіти України» — навчально-методичний павільйон в стилі післявоєнного модернізму, споруджений у 1983–85 роках. У 1986 році проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів як один з кращих архітектурних творів року. Зараз його фасад майже  повністю закритий виноградом.